Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων – ΑΠΕ Λαγκαδά 1-0. Τρίποντο “ανάσα” για τον Μέγα! – βίντεο-φωτό

Μεγάλης βαθμολογικής σημασίας νίκη για τον Μέγα Αλέξανδρο Τρικάλων επί της ΑΠΕ Λαγκαδά με 1-0, στα πλαίσια της 19ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Γ Εθνικής κατηγορίας.

Γιώργος Γκιώνης
Ρεπορτάζ: Γιώργης Γκιώνης

Η ομάδα του Γιώτγου Ντάμτσιου μπήκε αποφασιστικά και με σκοπό να πετύχει την πολυπόθητη νίκη και ήταν σαφώς ανώτερη της αντιπάλου της στο πρώτο ημίχρονο. Στο 5΄ χάθηκε μοναδική ευκαιρία για τους γηπεδούχους. Ο Γ. Κίτσας με ωραία ατομική ενέργεια μπήκε στην περιοχή και σούταρε, με τον Φαρμάκη να αποκρούει εντυπωσιακά και τον επερχόμενο Πατσιαβούρα να αδυνατεί από κοντά να ανοίξει το σκορ. Συνεχίζοντας να δημιουργεί αλλά και να χάνει ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο ο Μέγας Αλέξανδρος, φτάνουμε στο 45΄ όπου σημειώθηκε και το μοναδικό γκολ που έκρινε τη συνάντηση. Ο Κουκουράκης έβγαλε ωραία σέντρα στον Καφέ, ο Σταμπουλής προσπάθησε να βάλει την προβολή, αλλά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

Στην επανάληψη η ΑΠΕΛ ισορρόπησε και πήρε τα ηνία του αγώνα, προσπαθώντας να ισοφαρίσει. Στις κορυφαίες φάσεις που δημιούργησε ο γκολκίπερ των Τρικάλων Αργυρόπουλος χάλασε τα σχέδια των φιλοξενούμενων. Ο Μέγας χτυπώντας στην κόντρα, είχε κι αυτός από μέρους τις ευκαιρίες να κλειδώσει τη νίκη με τους Γ. Κίτσα και Καφέ, με το σκορ να παραμένει 1-0 έως το σφύριγμα της λήξης. Στο 83΄ αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα για σκληρό παιχνίδι, ο Αγριμάκης της ΑΠΕΛ.

Διαιτητής ο κ. Γκαραγκάνης, με βοηθούς τους κκ. Θεοδώρου και Σαλτσίδη του συνδέσμου Πιερίας.

Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων: Αργυρόπουλος, Συμπεθέρης (30΄ Καφές), Κίτσας Ε (87΄ Καπετάνος), Τσουλχάι, Πετκάκης, Τσιότρας, Κιρκιλιανίδης (84΄ Βλάχος), Κουκουράκης (75΄ Τερζής), Κίτσας Γ, Παρσόπουλος, Πατσιαβούρας.

ΑΠΕ Λαγκαδά: Φαρμάκης, Μούχαλης (69΄ Καρασαββίδης), Αγριμάκης, Μπάρμπας, Καραμανλής, Έππας (37΄ Νικολάρας), Χιντασέλι, Σταμπουλής (85΄ Αθανασιάδης), Κοντέων, Κατσαρός (37΄ Στεφανίδης), Ζαννάκης.

TR LAGAD 1TR LAGAD 2TR LAGAD 3TR LAGAD 4TR LAGAD 5TR LAGAD 6TR LAGAD 7TR LAGAD 8TR LAGAD 9TR LAGAD 10TR LAGAD 11TR LAGAD 12TR LAGAD 13TR LAGAD 14TR LAGAD 15TR LAGAD 16TR LAGAD 17TR LAGAD 18TR LAGAD 19TR LAGAD 20TR LAGAD 21TR LAGAD 22TR LAGAD 23TR LAGAD 24TR LAGAD 25TR LAGAD 26TR LAGAD 27TR LAGAD 28TR LAGAD 29

Προηγούμενο άρθροΓ Εθνική-2ος όμιλος: Αποτελέσματα – Βαθμολογία – Επόμενη αγωνιστική
Επόμενο άρθροΑγροτικός Αστέρας-Φίλιππος Αλεξάνδρειας 2-1. Πίκρα, απογοήτευση και αδικία στο 93΄!! – δηλώσεις Απ. Πάππα – Βίντεο – Φωτο