Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων – Αγροτικός Αστέρας Ευόσμου 0 – 0. Δίκαιη η μοιρασιά. – βίντεο – φωτό

Ισόπαλο χωρίς τέρματα έληξε το παιχνίδι της 4ης εμβόλιμης αγωνιστικής που έγινε στο γήπεδο Τρικάλων Ημαθίας, μεταξύ του γηπεδούχου Μέγα Αλέξανδρου και του Αγροτικού Αστέρα Ευόσμου.

Ένα αποτέλεσμα που με βάση τη συνολική εικόνα των δύο ομάδων και την ελάχιστη παραγωγή φάσεων, μάλλον δίκαιο θα μπορούσε να χαρακτηριστεί. Οι δύο κλασικές ευκαιρίες του αγώνα δημιουργήθηκαν από τους γηπεδούχους, οπότε αν κάποιος δικαιούνταν περισσότερο τη νίκη σήμερα, θα ήταν ο γηπεδούχος Μέγας Αλέξανδρος.

Με το “καλημέρα” στα πρώτα δευτερόλεπτα του παιχνιδιού έγινε η πρώτη σπουδαία φάση για γκολ, όταν ο Παπαθανασίου απόκρουσε σωτήρια με τα πόδια γυριστό σουτ του Πίκου από πολύ κοντά. Στο 19΄ έγινε η δεύτερη μεγάλη ευκαιρία για τα Τρίκαλα, όταν από σέντρα του Ατανάσοφ από δεξιά ο Λίτσι έπιασε μέσα από τη μικρή περιοχή την σκαστή κεφαλιά που απόκρουσε σε κόρνερ ο Παπαθανασίου με τη βοήθεια του δοκαριού. Καλοχτυπημένο φάουλ του Αβραμόπουλου λίγα λεπτά αργότερα, απόκρουσε εντυπωσιακά σε κόρνερ ο γκολκίπερ του Αστέρα.

Ημίχρονο 0-0.

Στην επανάληψη οι καλές φάσεις ήταν μετρημένες στα δάχτυλα του ενός χεριού. Ο Αστέρας που πίεσε στο τελευταίο τέταρτο λίγο έλειψε να αποδράσει με ένα ανέλπιστο διπλό, αλλά ο Κατσιάκης στο 92΄ έπιασε χλιαρά το πλασέ μόνος απέναντι στον Αργυρόπουλο. Στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων ο Καπετάνος έπιασε ωραίο σουτ από το ύψος της περιοχής που πέρασε μόλις πάνω από τα δοκάρια των φιλοξενούμενων.

Τελικό 0-0.

Διαιτητής ο κ. Κατεριάδης, βοηθοί οι κ.κ. Κεσίσογλου και Αρέστης, όλοι του συνδέσμου Πέλλας.

Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων (Πρίντζιος): Αργυρόπουλος, Ατανάσοφ, Βλάχος (55΄ Κιρκιλιανίδης), Τσιρίδης, Πέικος, Αβραμόπουλος, Σωτηράκης, Μπαντής, Πίκος (70΄ Καπετάνος), Παρσόπουλος (71΄ Ελευθεριάδης), Λίτσι (89΄ Κοσέογλου).

Αγροτικός Αστέρας Ευόσμου (Τσουκαλίδης): Παπαθανασίου, Ουρδούδης, Ζουλούμης, Καλλίδης, Κολώνης, Τοπαλίδης (46΄ Κωνσταντινίδης), Κουτσικαβαγγέλης, Αποστόλ (89΄ Ράπτης), Αποστολίδης (66΄ Καπέτσος), Αβραμίδης (84΄ Κατσιάκης), Αθανασιάδης.