Μέγας Αλέξανδρος Αγίας Μαρίνας-Πανθρακικός 0-1. Δεν κατάφερε να πάρει έστω την ισοπαλία – Βίντεο – φωτό

Δεν τα κατάφερε να πάρει τη νίκη ο Μέγας Αλέξανδρος Αγίας Μαρίνας απέναντι στον Πανθρακικό, σε ένα παιχνίδι που θα μπορούσε να πάρει έστω το βαθμό της ισοπαλίας.

Ρεπορτάζ: Βασίλης Σιμόπουλος – Κάμερα: Στέλιος Νίκας

Την πρωτοβουλία των κινήσεων στο μεγαλύτερο διάστημα του παιχνιδιού είχε ο Πανθρακικός, δίχως όμως να απειλήσει στο πρώτο ημίχρονο. Αντιθέτως, οι γηπεδούχοι έχασαν τη μοναδική ευκαιρία που έγινε, όταν ο Σαμιώτης πήρε την κάθετη πάσα του Λέκα σουτάροντας από πλάγια, με τον Παϊτέρη να αποκρούει εντυπωσιακά.

Ημίχρονο 0-0.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά και κατάφεραν να προηγηθούν στο 58′ στην πρώτη μεγάλη ευκαιρία που έφτασαν. Σκόρερ ο Βάσκος που “εκτέλεσε” τον Ιωαννίδη με κοντινό δυνατό σουτ. Στο 73′ ο Ρούμπιες σούταρε εκτός περιοχής λίγο έξω από την εστία του γκολκίπερ των γηπεδούχων. Το τελευταίο τέταρτο οι γηπεδούχοι πίεσαν για την ισοφάριση αγγίζοντας το γκολ στο 75′, όταν ο Καραγιάννης έχασε μοναδικό τετ α τετ απέναντι στον Παϊτέρη που κατάφερε να αποκρούσει.

Τελικό 0-1.

Διαιτητές: Παγώνης, Χατζηβασιλείου, Κλεισιάρης της Ένωσης Μακεδονίας.

Μέγας Αλέξανδρος Αγίας Μαρίνας (Κωστογλίδης Σ.): Ιωαννίδης, Γιαννόπουλος, Ράδης, Γιαγτζίδης (60′ Ζούρκος), Καραγιάννης, Σαμιώτης (35′ Μουστάκας), Λέκα (78′ Νίκου), Ακένα, Αναστασιάδης, Νιογκάνα, Σούκιας.

Πανθρακικός (Μαραντάς Γ.): Παϊτέρης, Καλογρανάς (86′ Σαπναράς), Λαρέα, Σίλβα, Πεχλιβανόπουλος, Αντωνιάδης (52′ Στοΐνοβιτς), Βάσκος, Γιαννακιτσίδης (86′ Χακάν), Παυλίδης (67′ Παχούμης), Ρούμπιες (86′ Σμαλής), Κωσταρέλης.

DSC 2257 DSC 2258 DSC 2259 DSC 2260 DSC 2261 DSC 2262 DSC 2263 DSC 2265 DSC 2266 DSC 2267 DSC 2268 DSC 2269 DSC 2270 DSC 2271 DSC 2272

Προηγούμενο άρθροΚ. Σκρέκας: Σε δύο εβδομάδες, θα υπάρχουν ειδικά ταμπελάκια στα ράφια των σούπερ μάρκετ για τα προϊόντα με μειωμένες τιμές τουλάχιστον κατά 5% για 6 μήνες
Επόμενο άρθροΟι 11οι Εθνικοί Αγώνες Εργασιακού Αθλητισμού ολοκληρώθηκαν με μεγάλη επιτυχία!