Μέγας Αλέξανδρος Αγίας Μαρίνας – Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων 0-0. Πρωταθλήτρια Α ΕΠΣΗ η Αγία Μαρίνα για πρώτη φορά στην ιστορία της!

Ιστορικές στιγμές βιώνει η ομάδα του Μέγα Αλέξανδρου Αγίας Μαρίνας, αφού κατάφερε έστω με ισοπαλία 0-0 να τερματίσει πρώτη, ένα μόλις βαθμό πάνω από τον αντίπαλό της Μέγα Αλέξανδρο Τρικάλων στην τελευταία αγωνιστική των πλέι οφ.

Ρεπορτάζ: Βασίλης Σιμόπουλος – Κάμερα: Γιώργος Γκιώνης

Μοιρασμένο σχετικά το πρώτο ημίχρονο, οι ομάδες έδωσαν περισσότερα στην επανάληψη με χαμένες ευκαιρίες εκατέρωθεν. Τα Τρίκαλα είχαν την εδαφική υπεροχή και όσο περνούσε η ώρα έψαχναν με κάθε τρόπο το γκολ, ενώ οι γηπεδούχοι έπαιζαν πολλές φορές στην κόντρα. Σπουδαία ευκαιρία έχασε ο Σαμιώτης, όταν το πλασέ του έδιωξε σωτήρια ο Γεωργίου προ της γραμμής. Τα Τρίκαλα απείλησαν με τον Κίτσα και το νεαρό Χλιαρόπουλο. Τη μεγάλη ευκαιρία να κλέψουν τη νίκη οι φιλοξενούμενοι έχασε ο Γιώργος Κίτσας στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων,  με την εξ επαφής κεφαλιά του να περνά σύριζα άουτ.