Μέγας Αλέξανδρος Αγίας Μαρίνας – Φίλιππος Μελίκης 3-0. Επίδειξη ισχύος στον ελλιπή Φίλιππο. – Βίντεο – Φώτο

Με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται στο 3-0 και με αρκετές ευκαιρίες για να πετύχει και άλλα τέρματα, ο Μέγας Αλέξανδρος Αγίας Μαρίνας επιβλήθηκε του Φιλίππου Μελίκης με 3-0 και πέρασε στην επόμενη φάση του Κύπελλου Ερασιτεχνών Ημαθίας.

Ρεπορτάζ: Στέλιος Νίκας

Ο Φίλιππος Μελίκης  εμφανίστηκε ελλιπής στο σημερινό παιχνίδι καθώς στην αποστολή είχε μόνο 13 ποδοσφαιριστές, κατάφερε να σταθεί καλά μόνο στο πρώτο μισάωρο του παιχνιδιού, ενώ στην συνέχεια και κυρίως μετά το 1-0 που πέτυχε ο Συμεωνίδης στο 29’με  κεφαλιά δεν κατάφερε να ξαναμπεί στο παιχνίδι. Και σαν να μην έφτανε αυτό λίγο πριν την λήξη του ημιχρόνου ο Κουτρούλιας με δεξί πλασέ από το ύψος του πέναλτι διπλασίασε τα τέρματα της ομάδος του,  σκορ με το οποίο τελείωσε το α’ ημίχρονο.

Στην επανάληψη ο Μέγας Αλέξανδρος Αγίας Μαρίνας μπήκε πάλι δυνατά στο παιχνίδι έχασε αρκετές ευκαιρίες να πετύχει και άλλα τέρματα, ενώ λίγο πριν τη λήξη του αγώνα και συγκεκριμένα στο 80’  λεπτό ο Φραγγής  έκανε το 3-0.

Συμπερασματικά θα λέγαμε ότι ο Μέγας Αλέξανδρος Αγίας Μαρίνας  κέρδισε δίκαια το παιχνίδι δεν απειλήθηκε καθόλου από τον ελλιπή Φίλιππο Μελίκης, ενώ η ομάδα του Άρη Αδαλόγλου φωνάζει από μακριά ότι χρειάζεται ενίσχυση.

Στα θετικά η ελπιδοφόρα εμφάνιση των μικρών ποδοσφαιριστών των φιλοξενούμενων και η πολύ καλή εμφάνιση του 16χρονου τερματοφύλακα Μπουκουβάλα,  που με σωτήριες επεμβάσεις κράτησε το σκορ σε αυτά τα επίπεδα.

Διαιτητής ο κος Παπαδάκης με βοηθούς τους κ.κ Μπακάλης, Χαλατζιούκας

Συνθέσεις

Μέγας Αλέξανδρος Αγίας Μαρίνας

Ιωακειμίδης, Συμπεθέρης, Κούβαρος(78’ Παπαδόπουλος) , Τζάνι, Βοργιαζίδης, Μουχτάρης, Συμεωνίδης, Σερασκιέρης (46’ Φραγγής), Γραμματικός(46’ Τεπέτος), Ρόκο (68’ Τουλούντζας), Κουτρούλιας

Φίλιππος Μελίκης

Μπουκουβάλας, Τσιλίκας, Μαμουτόπουλος, Ανδρίτσος, Παρσόπουλος, Τσιανόπουλος, Λουκανόπουλος (65’ Κούμουρας), Καραγκιοζόπουλος, Μπιτόπουλος, Κούτλας,  Κουτζαμπασόπουλος.

Φωτο:

ΑΓ ΜΑΡ ΦΙΛ ΜΕΛ 1 ΑΓ ΜΑΡ ΦΙΛ ΜΕΛ 2 ΑΓ ΜΑΡ ΦΙΛ ΜΕΛ 3 ΑΓ ΜΑΡ ΦΙΛ ΜΕΛ 4 ΑΓ ΜΑΡ ΦΙΛ ΜΕΛ 5 ΑΓ ΜΑΡ ΦΙΛ ΜΕΛ 6 ΑΓ ΜΑΡ ΦΙΛ ΜΕΛ 7 ΑΓ ΜΑΡ ΦΙΛ ΜΕΛ 8 ΑΓ ΜΑΡ ΦΙΛ ΜΕΛ 9 ΑΓ ΜΑΡ ΦΙΛ ΜΕΛ 10 ΑΓ ΜΑΡ ΦΙΛ ΜΕΛ 11 ΑΓ ΜΑΡ ΦΙΛ ΜΕΛ 12 ΑΓ ΜΑΡ ΦΙΛ ΜΕΛ 13 ΑΓ ΜΑΡ ΦΙΛ ΜΕΛ 14 ΑΓ ΜΑΡ ΦΙΛ ΜΕΛ 15 ΑΓ ΜΑΡ ΦΙΛ ΜΕΛ 16 ΑΓ ΜΑΡ ΦΙΛ ΜΕΛ 17 ΑΓ ΜΑΡ ΦΙΛ ΜΕΛ 18 ΑΓ ΜΑΡ ΦΙΛ ΜΕΛ 19 ΑΓ ΜΑΡ ΦΙΛ ΜΕΛ 20 ΑΓ ΜΑΡ ΦΙΛ ΜΕΛ 21 ΑΓ ΜΑΡ ΦΙΛ ΜΕΛ 22 ΑΓ ΜΑΡ ΦΙΛ ΜΕΛ 23 ΑΓ ΜΑΡ ΦΙΛ ΜΕΛ 24 ΑΓ ΜΑΡ ΦΙΛ ΜΕΛ 25 ΑΓ ΜΑΡ ΦΙΛ ΜΕΛ 26

Προηγούμενο άρθροΓΑΣ Αλεξάνδρεια – ΑΟΚ Αιγινιακός 70 – 41: Εντυπωσιακή νίκη για τον ΓΑΣ στην πρεμιέρα του κυπέλλου μπάσκετ. (Βίντεο-φωτό)
Επόμενο άρθροΑλεξάνδρεια: Με μεγάλη παρουσία κόσμου η επίδειξη της σχολής καράτε του ΑΣΚ. – Βίντεο – Φώτο