«Με το σπαθί του» στη Β΄ ΕΠΣΗ ο Λουτρός υπερίσχυσε του Προμηθέα! (γκολ – δηλώσεις)

Sim B

Υπόθεση  δύο επιπλέον αγώνων τυπικής διαδικασίας, αποδέχτηκε τελικά η άνοδος στη Β΄ ΕΠΣΗ για τον Ολυμπιακό Λουτρού. Όπως άλλωστε είχαμε προβλέψει και εμείς  από καιρό, θα ήταν «ποδοσφαιρική αδικία» εάν οι ερυθρόλευκοι αν και νεοσύστατη ομάδα έχαναν την άνοδο, μιας και το υλικό τους αλλά και γενικά ο τρόπος λειτουργίας του συλλόγου δεν έχουν να ζηλέψουν σε τίποτα ομάδες μεγαλύτερων κατηγοριών.

Δεν θα σταθούμε ιδιαίτερα στο σημερινό  παιχνίδι. Απλά επιβεβαιώθηκαν τα λογικά προγνωστικά και μάλιστα με τον πλέον άνετο τρόπο. Το τελικό σκορ 6-2, ενώ κάλλιστα θα μπορούσαμε να πούμε ότι οι νικητές αδικούνται (!) από το σκορ, αφού με λίγη περισσότερη προσοχή θα είχαν πετύχει διψήφιο αριθμό γκολ…

DSC01952
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Λουτρού

Για την ιστορία, ο Ολυμπιακός μπήκε σοβαρά από την αρχή και με καταιγισμό φάσεων και γκολ καθάρισε το ματς από το πρώτο ημίχρονο, αφού κατάφερε να προηγηθεί με 5-0.

Ο χορός των γκολ: Τριανταφυλλόπουλος (14΄), Παπαδόπουλος Δ. (24΄) και χατ-τρικ του Παπαδόπουλου Χ. (16΄, 21΄και 31΄).

DSC01955
Προμηθέας Βέροιας

Στην επανάληψη ο Λουτρός έριξε κάπως το ρυθμό του, με την φιλότιμη ομάδα του Προμηθέα να μειώνει το σκορ σε 5-2, με δύο διαδοχικά γκολ των Γουλτίδη στο 51΄και Νάστου στο 53΄.Τελευταίο γκολ της αναμέτρησης αυτό του Παπαδόπουλου Δ.  στο 56΄, το οποίο έγραψε και το τελικό 6-2.

Εύκολο έργο για τον διαιτητή κ. Μαλούτα και τους βοηθούς του κ.κ. Παζαρτζικλή και Ασβεστάρα.

Ολυμπιακός Λουτρού: Ταχτατζής, Αναστασόπουλος Δ., Κωστόπουλος, Πετικόπουλος, Μουλόπουλος, Αναστασόπουλος Δ., Παπαδόπουλος Χ, Παπαδόπουλος Δ., Χατζόπουλος, Βουλτσινός, Τριανταφυλλόπουλος.

Προμηθέας Βέροιας: Καρυπίδης, Νάστος, Τσιγκογιάννης, Σαρακινίδης, Συμεωνίδης, Κατσίδης, Γουλτίδης, Νοτσιόπουλος Χ., Θεοδωρίδης, Σοφιανόφ, Νοτσιόπουλος Β.

Δείτε στιγμιότυπα του αγώνα και δηλώσεις στο βίντεο:

DSC01947DSC01967DSC01973DSC01982DSC01984DSC01993DSC00326

Προηγούμενο άρθροLet’s do it Greece από τους προσκόπους της Αλεξάνδρειας. (φωτό – βίντεο)
Επόμενο άρθροΑγροτικός Αστέρας Πλατέος – Έρμης Τριλόφου 7-0. Άξιος υπερπρωταθλητής ο Αστέρας!!!