Μακροχώρι – Νίκη Αγκαθιάς 0 – 0. Πρώτη φορά δεν σκόραρε η Νίκη, που νιώθει πλέον την ανάσα του ΠΑΟΚ. – βίντεο – φωτό

Σίγουρα δεν ήταν η τυχερή μέρα της Νίκης Αγκαθιάςη σημερινή που για πρώτη φορά κόλλησε στο μηδέν, αν και η καλύτερη επίθεση της κατηγορίας.

Γιώργος Γκιώνης
Ρεπορτάζ: Γιώργης Μαλικιώτης Γκιώνης

Βρέθηκε μάλιστα απέναντι σε μία σκληροτράχηλη ομάδα που παρατάχθηκε αποφασισμένη να μη χάσει, παλεύοντας το ματς από το πρώτο μέχρι το τελευταίο λεπτό. Από την αρχή φάνηκε πως η ατυχία χτύπησε την πόρτα των πρωτοπόρων, αφού στην προθέρμανση ο Ζαρογιάννης ένιωσε έντονες ενοχλήσεις στο ισχίο, με αποτέλεσμα να μην ξεκινήσει τον αγώνα.

Οι φιλοξενούμενοι από την αρχή πήραν την πρωτοβουλία δημιουργώντας τις προϋποθέσεις για γκολ, όμως στο 35΄ η ατυχία ξαναχτύπησε.. Στο σημείο αυτό ο Πέτκος αποβλήθηκε (δεύτερη κίτρινη), με αποτέλεσμα να αφήσει την ομάδα του με παίκτη λιγότερο για τα υπόλοιπα 60 περίπου λεπτά. Το αποκορύφωμα της κακοδαιμονίας ήταν στο 85΄ όταν η Νίκη έδειξε να λυτρώνεται, κερδίζοντας πέναλτι. Την εσχάτη των ποινών ανέλαβε να εκτελέσει ο Ξαγοράρης, την εκτέλεσή του όμως απόκρουσε εντυπωσιακά ο Τσιμπρής..

Τελικό αποτέλεσμα 0-0 και ο κλοιός σφίγγει πλέον για την Αγκαθιά, που πρέπει στο μεγάλο ντέρμπι κορυφής την τελευταία αγωνιστική οπωσδήποτε να μην χάσει, για να πάρει την πρώτη θέση στην τελική βαθμολογία και το σοβαρό αβαντάζ στα play off της Α1 κατηγορίας.

Διαιτητής ο κ. Καραντώνης, με βοηθούς τους κκ. Παζαρτζικλή και Τράντο.

Ένωση Απ. Παύλου: Τσιμπρής, Ηλιάδης, Γκιουλέκας, Φιλιππίδης, Τσιφλίδης, Τσακαλίδης, Πίκος, Σταματίου, Λουκίδης (76΄ Χολέβας), Παπακωνσταντίνου (86΄ Σγουρός), Κουλουριώτης (90΄ Βοργιατζίδης).

Νίκη Αγκαθιάς: Ιωακειμίδης, Τριανταφυλλίδης, Παπασυμεών, Μοσχόπουλος, Παντελίδης, Γρηγοριάδης, Λίτσι, Κίτσας Ε, Πέτκος, Ιορδανόπουλος, Βούλγαρης (56΄ Ξαγοράρης).

Δείτε στιγμιότυπα  του αγώνα στο βίντεο:

Φώτο:

MAKR AGA 1MAKR AGA 2MAKR AGA 3MAKR AGA 4MAKR AGA 5MAKR AGA 6MAKR AGA 7MAKR AGA 8MAKR AGA 9MAKR AGA 10MAKR AGA 11MAKR AGA 12

Προηγούμενο άρθροΆρης Παλαιοχωρίου – ΑΕ Χαρίεσσας 1 – 0. Ανώτερος στην επανάληψη ο Άρης, πήρε τη νίκη με τον ..Άρη (Μιχαηλίδη)! – βίντεο – φωτό
Επόμενο άρθροΑγγελοχώρι Νάουσας: Άγνωστοι δράστες προσπάθησαν να ανατινάξουν ΑΤΜ με εύφλεκτα αέρια