Μακροχώρι – Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων 0 – 4. Καθάρισε από νωρίς τη θέση στον τελικό. – βίντεο – φωτο

Ένα καλό ημίχρονο -το πρώτο- στάθηκε υπεραρκετό στον Μέγα Αλέξανδρο Τρικάλων, ώστε να καθαρίσει με ευρεία νίκη στο Μακροχώρι τη συμμετοχή του στον τελικό κυπέλλου Ημαθίας. Εκεί όπου θα αναμετρηθεί την προσεχή Τετάρτη 27 Απριλίου με τον πρωταθλητή της Α ΕΠΣΗ Αστέρα Τριποτάμου.

Ρεπορτάζ: Βασίλης Σιμόπουλος – Κάμερα : Γιώργης Γκιώνης

Με “προίκα” το 1-0 του πρώτου αγώνα, οι παίκτες των Τρικάλων μπήκαν φουριόζοι στο ματς, καθαρίζοντας ουσιαστικά νίκη και πρόκριση από το πρώτο ..δεκάλεπτο!

Στο 9′ ο Πέικος και στο 10′ ο Πιπιλιάρης πέτυχαν νωρίς νωρίς το 0-2. Στο 14′ ξανά ο Πιπιλιάρης και στο 31′ ο Λίτσι ολοκλήρωσαν τη διάσταση του σκορ στο 0-4. Στο δεύτερο ημίχρονο οι δύο ομάδες κατέβασαν ρυθμούς, τόσο ώστε το σκορ να μην αλλάξει μέχρι το τέλος.

Διαιτητής ο κ. Μαλούτας, βοηθοί οι κ.κ. Αργυρίου και Παζαρτζικλής, όλοι τους άριστοι.

Μακροχώρι (Απόσογλου): Τζακέρι, Πρωτογέρης, Κιατικίδης, Δαλίγγαρος, Φωτόπουλος ((70′ Φιλιππίδης), Βύζας (70′ Φαρμάκης), Μυλωνάς (49′ Κωστογλίδης), Γιαννόπουλος (62′ Τσακαλίδης Αν.), Λιλιόπουλος, Τσακαλίδης Γ. (49′ Χολέβας), Χασιώτης.

Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων (Πρίντζιος): Διακόπουλος, Ατανάσωφ (72′ Αρβανιτίδης), Κιρκιλιανίδης, Πέικος (58′ Χατζόπουλος), Τσιρίδης, Περτσιούνης (72′ Τσιούχας), Αβραμόπουλος, Πιπιλιάρης, Βασίλτσης, Μουρατίδης (64′ Κέλο), Λίτσι (58′ Κατράνας).

ΜΑΚΡ ΤΡΙ 1 ΜΑΚΡ ΤΡΙ 2 ΜΑΚΡ ΤΡΙ 3 ΜΑΚΡ ΤΡΙ 4 ΜΑΚΡ ΤΡΙ 5 ΜΑΚΡ ΤΡΙ 6 ΜΑΚΡ ΤΡΙ 7 ΜΑΚΡ ΤΡΙ 8 ΜΑΚΡ ΤΡΙ 9 ΜΑΚΡ ΤΡΙ 10 ΜΑΚΡ ΤΡΙ 11 ΜΑΚΡ ΤΡΙ 12 ΜΑΚΡ ΤΡΙ 13 ΜΑΚΡ ΤΡΙ 14 ΜΑΚΡ ΤΡΙ 15

Προηγούμενο άρθροΚατανομή κατά νομό στην Κεντρική Μακεδονία των 1.335 νέων κρουσμάτων κορονοϊού
Επόμενο άρθροΚαμποχώρι – Καβάσιλα: Το πασχαλιάτικο τουρνουά των FOOTBALL KINGS. – βίντεο – φωτό