Μακροχώρι – Άρης Παλαιοχωρίου 1-1. Δίκαιη η μοιρασιά. – βίντεο – φώτο

Σταύρωσαν τα ξίφη τους σήμερα στο γήπεδο Μακροχωρίου το Μακροχώρι και ο Άρης Παλαιοχωρίου, μένοντας στο ισόπαλο 1-1.

Γιώργος Γκιώνης
Ρεπορτάζ: Γιώργης Γκιώνης

Δυνατά ξεκίνησαν οι φιλοξενούμενοι τον αγώνα και ήταν σε γενικές γραμμές καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο. Αφού έχασαν μία καλή ευκαιρία με τον Ατανάσοφ, ο ίδιος παίκτης στο 25′ άνοιξε το σκορ. Στην εκπνοή του ημιχρόνου ο γκολκίπερ Θεοδωρίδης του Άρη απεσώβησε την ισοφάριση, πραγματοποιώντας εξαιρετική απόκρουση.

Στην επανάληψη των δεδομένα άλλαξαν άρδην από πολύ νωρίς. Μόλις στο 48′ ο Αναστάσης αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα, με αποτέλεσμα το Μακροχώρι να πάρει την πρωτοβουλία προσπαθώντας να ισοφαρίσει. Τελικά οι προσπάθειες του ευωδόθηκαν στο 78′, όταν ο Παπακωνσταντίνου Δ. ισοφάρισε το σκορ, στο τελικό 1-1.

Δείτε φάσεις και γκολ στο βίντεο:

Φώτο:

a1 2a2a3a4a5a6a7a8a9a91a92a93

Προηγούμενο άρθροΤα αποτελέσματα – βαθμολογία της 6ηςαγωνιστικής της Α1 ΕΠΣ Ημαθίας. Μόνη πρώτη Νίκη Αγκαθιάς.
Επόμενο άρθροΠ. Ν. Αράχου – ΓΑΣ Ροδοχωρίου 0-1. – Σκόνταψε η Ποντιακή Νεολαία.. – βίντεο – φώτο