![GE-NA-GE-ALE-BAS-(38)](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2018/03/GE-NA-GE-ALE-BAS-38-696x391.jpg)
Ο ημιτελικός αγώνας του πρωταθλήματος μπάσκετ λυκείων Ημαθίας έλαβε χώρα σήμερα το πρωί στο κλειστό γήπεδο Γ. ΒΙΚΕΛΑΣ στο Μακροχώρι.
![Βασίλης Σιμόπουλος](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2018/01/Βασίλης-Σιμόπουλος.jpg)
Αντίπαλοι τέθηκαν το 2ο ΓΕΛ Νάουσας με το 1ο ΓΕΛ Αλεξάνδρειας. Σε ένα εντυπωσιακά γεμάτο γήπεδο από τους μαθητές των δύο σχολείων, η ομάδα της Νάουσας επικράτησε της αντίστοιχης της Αλεξάνδρειας με σκορ 43-33.
Πιο δυνατά μπήκαν στο ματς οι Ναουσαίοι, καταφέρνοντας να προηγηθούν στο πρώτο 8λεπτο 13-6. Οι Αλεξανδρινοί αντεπιτέθηκαν στο δεύτερο μισό του πρώτου ημιχρόνου, καταφέρνοντας στο ημίχρονο ισόπαλο σκορ 19-19.
Στην επανάληψη όμως, σαφώς ανώτεροι οι παίκτες της Νάουσας πήραν τελικά δίκαιη νίκη-πρόκριση με σκορ 43-33.
Τα 8λεπτα του αγώνα: 13-6, 19-19 (ημ), 34-25, 43-33.
2 ΓΕΛ Νάουσας (Παναγιωτίδης: Γεωργούλας, Κελεμουρίδης, Μπάμπος, Λίτος, Ράπτης, Νικολαΐδης, Παυλίδης, Τσιλιάδης, Ψυρίδης, Δάμτσιος, Μουστάκας, Χατζής.
1ο ΓΕΛ Αλεξάνδρειας (Τουλίκας): Χαριτόπουλος, Κυριαζόπουλος, Ευθυμιόπουλος, Παπαδόπουλος, Γιάντσιδιώτης, Παύλου, Ψυχογιός, Γιοβανόπουλος, Πουαρίδης, Μαυρόπουλος.
Δείτε στιγμιότυπα του αγώνα στο βίντεο:
Φωτο:
![GE NA GE ALE BAS 20](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2018/03/GE-NA-GE-ALE-BAS-20.jpg)
![GE NA GE ALE BAS 21](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2018/03/GE-NA-GE-ALE-BAS-21.jpg)