Μακροχώρι: 2ο ΓΕΛ Νάουσας – 1ο ΓΕΛ Αλεξάνδρειας 43 – 33. – βίντεο – φωτό

Ο ημιτελικός αγώνας του πρωταθλήματος μπάσκετ λυκείων Ημαθίας έλαβε χώρα σήμερα το πρωί στο κλειστό γήπεδο Γ. ΒΙΚΕΛΑΣ στο Μακροχώρι.

Βασίλης Σιμόπουλος

Αντίπαλοι τέθηκαν το 2ο ΓΕΛ Νάουσας με το 1ο ΓΕΛ Αλεξάνδρειας. Σε ένα εντυπωσιακά γεμάτο γήπεδο από τους μαθητές των δύο σχολείων, η ομάδα της Νάουσας επικράτησε της αντίστοιχης της Αλεξάνδρειας με σκορ 43-33.

Πιο δυνατά μπήκαν στο ματς οι Ναουσαίοι, καταφέρνοντας να προηγηθούν στο πρώτο 8λεπτο 13-6. Οι Αλεξανδρινοί αντεπιτέθηκαν στο δεύτερο μισό του πρώτου ημιχρόνου, καταφέρνοντας στο ημίχρονο ισόπαλο σκορ 19-19.

Στην επανάληψη όμως, σαφώς ανώτεροι οι παίκτες της Νάουσας πήραν τελικά δίκαιη νίκη-πρόκριση με σκορ 43-33.

Τα 8λεπτα του αγώνα: 13-6, 19-19 (ημ), 34-25, 43-33.

2 ΓΕΛ Νάουσας (Παναγιωτίδης: Γεωργούλας, Κελεμουρίδης, Μπάμπος, Λίτος, Ράπτης, Νικολαΐδης, Παυλίδης, Τσιλιάδης, Ψυρίδης, Δάμτσιος, Μουστάκας, Χατζής.

1ο ΓΕΛ Αλεξάνδρειας (Τουλίκας): Χαριτόπουλος, Κυριαζόπουλος, Ευθυμιόπουλος, Παπαδόπουλος, Γιάντσιδιώτης, Παύλου, Ψυχογιός, Γιοβανόπουλος, Πουαρίδης, Μαυρόπουλος.

Δείτε στιγμιότυπα του αγώνα στο βίντεο:

GE NA GE ALE BAS 20
1
GE NA GE ALE BAS 21
2

GE NA GE ALE BAS 1GE NA GE ALE BAS 2GE NA GE ALE BAS 3GE NA GE ALE BAS 4GE NA GE ALE BAS 5GE NA GE ALE BAS 6GE NA GE ALE BAS 7GE NA GE ALE BAS 8GE NA GE ALE BAS 9GE NA GE ALE BAS 10GE NA GE ALE BAS 11GE NA GE ALE BAS 12GE NA GE ALE BAS 13GE NA GE ALE BAS 14GE NA GE ALE BAS 15GE NA GE ALE BAS 16GE NA GE ALE BAS 17GE NA GE ALE BAS 18GE NA GE ALE BAS 19GE NA GE ALE BAS 22GE NA GE ALE BAS 23GE NA GE ALE BAS 24GE NA GE ALE BAS 25GE NA GE ALE BAS 26GE NA GE ALE BAS 27GE NA GE ALE BAS 28GE NA GE ALE BAS 29GE NA GE ALE BAS 30GE NA GE ALE BAS 31GE NA GE ALE BAS 32GE NA GE ALE BAS 33GE NA GE ALE BAS 34GE NA GE ALE BAS 35GE NA GE ALE BAS 36GE NA GE ALE BAS 37GE NA GE ALE BAS 38GE NA GE ALE BAS 39GE NA GE ALE BAS 40GE NA GE ALE BAS 41GE NA GE ALE BAS 42GE NA GE ALE BAS 43

Προηγούμενο άρθροΑλεξάνδρεια – Σχολικοί αγώνες βόλεϊ κοριτσιών – Τελικός – 1ο ΓΕΛ Αλεξάνδρειας 2 – 2o ΓΕΛ Αλεξάνδρειας 0 – βίντεο – φωτο
Επόμενο άρθροΑπό αύριο οι αιτήσεις για το πρόγραμμα «Εξοικονόμηση κατ’ Οίκον ΙΙ»