Μακεδονικός Πλατάνου – Θύελλα Σταυρού 3-0. Με το σπαθί του κέρδισε την παραμονή στην Α2 ο Πλάτανος – (Βίντεο- Φώτο)

Αγώνας ζωής και θανάτου ήταν ο σημερινός για τον Μακεδονικό καθώς η νίκη στο σημερινό παιχνίδι ήταν μονόδρομος.

Ρεπορτάζ:  Στέλιος Νίκας

Μετά τα σημερινά αποτελέσματα και την νίκη της Αγκαθιάς στην Κουλούρα με  τη σημερινή  νίκη του ο Μακεδονικός εξασφάλισε και μαθηματικά την παραμονή  του στην Α2  για την επόμενη ποδοσφαιρική σεζόν. Σήμερα οι γηπεδούχοι έπαιξαν κατά διαστήματα πολύ καλό ποδόσφαιρο και με παιχνίδι κατοχής πέτυχαν 2 γκολ στο πρώτο ημίχρονο και έδειξαν από την αρχή τις προθέσεις τους στους φιλοξενούμενους.

Στην επανάληψη το παιχνίδι έγινε πιο ελεύθερο και οι δυο ομάδες έχασαν ευκαιρίες για να πετύχουν κάποια  τέρματα με τον Μακεδονικό να δείχνει πιο απειλητικός και στην επανάληψη καθώς είχε και τον αέρα υπέρ του . Τα γκολ για τους γηπεδούχους πέτυχαν οι Μουσιάρης(33’), Γιαννιώτης(38’) και Βασιλειάδης(70’). Στο 87’ ο διαιτητής απέβαλε τους Μαυρίδη ,Μπεγκολι διότι αντάλλαξαν ύβρεις μεταξύ τους . Διαιτητής ο κος Νατσιούρας με βοηθούς τους κ.κ. Μουσενίκα, Τράντο

Μακεδονικός Πλατάνου

Πανταζόπουλος, Palla, Παπαμιχαήλ, Στεργιόπουλος, Μουσιάρης(70’ Τσουλάκης), Γιαννιώτης,  Τσιλιόπουλος, Βασιλειάδης, Καρδουλαμάς, Ουζούνης(46’Μαυρίδης), Τσολακίδης(89’ Kurti),

Θύελλα Σταυρού

Χαρίσης(40’Χατζηαθανασίου), Πασχαλίδης, Μάρτος, Καραβασίλης, Λάζος, Σταυρίδης, Μυλωνάς Α.,Μυλωνάς Αχ., Κώστας, Μπεγκολλι, Σαντικίδης.

Δείτε το βίντεο:

DSC06012DSC06013DSC06014DSC06015DSC06017DSC06018DSC06020DSC06022DSC06023DSC06024DSC06025DSC06026DSC06028

Προηγούμενο άρθροΛουτρός: Φιέστα και απονομή κυπέλλου του πρωταθλητή της Β ΕΠΣΗ στον Ολυμπιακό Λουτρού. – (βίντεο-φωτο)
Επόμενο άρθροΓΑΣ Μελίκης-ΒΙΚΟΣ Ζαγοροχώρια 71-42. – Εύκολη νίκη για τη Μελίκη, σπάζοντας το αρνητικό σερί! (βίντεο-δηλώσεις Ασλανίδη)