Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων-ΟΦΑΜ 1-1. Άτυχος στην τελευταία φάση του ματς ο Μέγας. – βίντεο – φωτο

Από ένα βαθμό μοιράστηκαν Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων και ΟΦΑΜ στο μεταξύ τους παιχνίδι της 15ης αγωνιστικής για τον 2ο όμιλο της Γ Εθνικής, μένοντας στο ισόπαλο 1-1 στο ΔΑΚ Αλεξάνδρειας.

Ρεπορτάζ: Βασίλης Σιμόπουλος – Κάμερα: Γιώργης Λεωνίδας Γκιώνης

Έπειτα από ένα ισορροπημένο ημίχρονο με λιγοστές αξιόλογες φάσεις, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 43΄ με τον Ιωακείμ Ζυγκερίδη.

Ημίχρονο 1-0.

Πιο δυνατά μπήκαν στην επανάληψη οι παίκτες του Δημήτρη Πρίντζιου, επιζητώντας ένα δεύτερο γκολ. Κόντρα όμως στη ροή του αγώνα το σκηνικό άλλαξε άρδην, όταν η ομάδα της Κέρκυρας κέρδισε πέναλτι έπειτα από ανατροπή του Κοκονόζι από τον γκολκίπερ των Τρικάλων Αργυρόπουλο. Στο 50΄ ο Σπίνουλας ευστόχησε από τα έντεκα βήματα, διαμορφώνοντας το 1-1 που έμελλε να είναι και το τελικό σκορ. Στο 62΄ δυνατό σουτ του Αβραμόπουλου απέκρουσε εντυπωσιακά ο Σκάρπος. Στο 90΄ ο Γιάννης Πιπιλιάρης έχασε μοναδική ευκαιρία να σκοράρει μόνος απέναντι στον Σκάρπο, με το σουτ του επιθετικού του Μέγα να περνάει άουτ.

Τελικό 1-1.

Διαιτητής ο κ. Φουστανάς, βοηθοί οι κ.κ. Φακανάς και Κουντουράς, όλοι της Ένωσης Μακεδονίας.

*Πριν την έναρξη του αγώνα κατατέθηκαν άνθη από παίκτες και διαιτητές και τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή, στη μνήμη του αδικοχαμένου Άλκη Καμπανού, θύμα της οπαδικής βίας.

Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων (Πρίντζιος): Αργυρόπουλος, Ατανάσωφ, Κιρκιλιανίδης, Τσιρίδης, Πέικος, Περτσιούνης, Αβραμόπουλος, Κέλο (71΄ Βασίλτσης), Πιπιλιάρης, Ζυγκερίδης, Λίτσι (76΄ Βασάρας).

ΟΦΑΜ (Σιδερόπουλος): Σκάρπος, Παπαδόπουλος, Τσορμπατζίδης, Γραικός (90΄ Σούκερας), Ταμπάκου, Σκύφτας, Καμαρά (46΄ Πέριτς), Σπίνουλας, Μπλέτσας (79΄ Χαρβαλιάς), Μποζίκης  (46΄ Κοκονόζι), Γωνιάδης (90΄ Βασιλάκης).

Φωτογραφίες:

DSC6362 DSC6363 DSC6364 DSC6365 DSC6366 DSC6368 DSC6369 DSC6371 DSC 6342 DSC 6343 DSC 6345 DSC 6347 DSC 6349 DSC 6350 DSC 6353 DSC 6355 DSC 6356 DSC 6360 DSC 6372 DSC 6373 DSC 6374 DSC 6376 DSC 6378 DSC 6380 DSC 6381 DSC 6382 DSC 6383 DSC 6384 DSC 6385 DSC 6386 DSC 6387

Προηγούμενο άρθροΒ ΕΠΣ Ημαθίας/2ος όμιλος (16η αγ.): Αποτελέσματα – Βαθμολογία – Επόμενη Αγωνιστικη
Επόμενο άρθροΆρης Παλαιοχωρίου – ΑΕ Αλεξάνδρειας 1-1. Ανώτερος ο Άρης, κράτησε τη διαφορά η ΑΕ. – βίντεο – φωτο