![FB_IMG_1593462496598](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2020/06/FB_IMG_1593462496598-696x522.jpg)
Ο πρόεδρος του Μέγα Αλεξάνδρου Αγίας Μαρίνας προχώρησε σε συμφωνία να αναλάβει τα ηνία της ομάδος ο προπονητής κ. Παναγιώτης Καραμεταξάς.
Πλούσιο το βιογραφικό του, ως παικτης αγωνίστηκε επαγγελματικά σε μεγάλες ομαδες, όπως :
ΠΑΟΚ, Παναιτωλικός, Νάουσα, Ατρόμητος Αθηνών, Εργοτέλης, Ο.Φ.Ιεράπετρας, Αναγέννηση Γιαννιτσών και τα τελευταία έξη χρόνια υπήρξε παίκτης και προπονητής στον Αχιλλέα Νάουσας.
Κάτοχος UEFA C και πολλά υποσχόμενος σας προπονητής.
Τον καλωσορίζουμε στην οικογένεια του Μεγάλου Αλεξάνδρου και του ευχόμαστε υγεία και πολλές επιτυχίες με τον σύλλογό μας, ο οποίος πιστεύει πολύ σε αυτόν.
Με εκτίμηση ο Πρόεδρος
Ανδρέας Καλαϊτζίδης.