Μ. Αλέξανδρος Αγ. Μαρίνας – Άρης Παλαιοχωρίου 0 – 1. Παλικαρίσια νίκη του Άρη. – βίντεο – φωτό

Μεγάλης βαθμολογικής σημασίας και μαζί νίκη ψυχολογίας πέτυχε ο Άρης Παλαιοχωρίου μέσα στην Αγία Μαρίνα, επικρατώντας του Μεγάλου Αλεξάνδρου με σκορ 1-0.

Γιώργος Γκιώνης
Ρεπορτάζ: Γιώργης Γκιώνης

Ήταν ένα δυνατό παιχνίδι που χαρακτηρίστηκε από αρκετά νεύρα μεταξύ των ποδοσφαιριστών, σημάδι που έδειξε πόσο πολύ ήθελαν τη νίκη οι σημερινοί αντίπαλοι. Οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο στο μεγαλύτερο διάστημα του παιχνιδιού, δυσκολευόταν όμως χαρακτηριστικά να δημιουργήσουν φάσεις μέσα στην αντίπαλη περιοχή, όπου δέσποζαν ο κορυφαίος του αγώνα Ηρακλής Παντόπουλος και ο γκολκίπερ Θεοδωρίδης, που όποτε χρειάστηκε καθάριζαν αμφότεροι τους κινδύνους που πήγαν να δημιουργηθούν. Έτσι οι γηπεδούχοι περισσότερο προσπάθησαν να φανούν απειλητικοί με μακρινά σουτ, ενώ οι παίκτες του Άρη έψαξαν το γκολ στις αντεπιθέσεις.

Στο πρώτο ημίχρονο από σέντρα του Κούβαρου ο Συμπεθέρης με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα άουτ. Ο Άρης απάντησε με ευκαιρία του Ατανάσοφ, του οποίου το πλασέ έκοψε με έγκαιρη έξοδο ο Ιωακειμίδης. Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο Άρης άνοιξε το σκορ. Έπειτα από σέντρα του Μιχαηλίδη Π, στην καρδιά της άμυνας πετάχτηκε ο Πέτγαζλης και με κοντινή κεφαλιά έγραψε το 0-1. Οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν έντονα, υποστηρίζοντας ότι ο σκόρερ ήταν σε θέση οφσάιντ.

Ημίχρονο 0-1.

Στην επανάληψη οι παίκτες του Γιάννη Καψαλιάρη πίεσαν για την ισοφάριση, όμως οι φιλοξενούμενοι του Γιώργου Απόσογλου οργανώθηκαν στην άμυνά τους περισσότερο για να κρατήσουν το πολύτιμο υπέρ τους σκορ. Στο 72΄ σέντρα του Συμπεθέρη και ωραίο γυριστό σουτ του Κουτρουλιά, απόκρουσε σωτήρια στη γωνία του ο Θεοδωρίδης. Στο αμέσως επόμενο λεπτό, το ψηλοκρεμαστό σουτ του Παπαδή βρήκε στο πάνω μέρος του οριζόντιου δοκαριού και έφυγε άουτ. Τελευταία καλή φάση για τον Μέγα στο 80΄, όταν ο δραστήριος Παπαδής εξαπέλυσε δυνατό σουτ έξω από την περιοχή, με τη μπάλα να φεύγει σύριζα άουτ.

Τελικό σκορ 0-1.

Διαιτητής ο κ. Παυλίδης, βοηθοί οι κκ. Τράντος και Μουσενίκας.

Μ. Αλέξανδρος Αγ. Μαρίνας: Ιωακειμίδης, Κουβατσίδης (80΄ Μουχτάρης), Κολίτσης (55΄ Κουτρουλιάς), Βοριαζίδης, Τάσο, Τζάνι (46΄ Παπαδής), Σερασκιέρης, Συμπεθέρης, Πατσιαβούρας, Τουλουμτζής (66΄ Τσακαλίδης), Κούβαρος.

Άρης Παλαιοχωρίου: Θεοδωρίδης, Νικολόπουλος, Γκιουλέκας, Παντόπουλος, Βασιλείου, Ρογιάννης, Χατζόπουλος, Πέτγαζλης (78΄ Μπακιρτζής), Βεζυργιανόπουλος (88΄ Νατσικόπουλος), Μιχαηλίδης Π (90΄ Γκίτσας), Ατανάσοφ (75΄ Αρβανίτης).

Φωτο:

ΜΑΡΙ ΑΡ ΟΑΛΙΟ 1 ΜΑΡΙ ΑΡ ΟΑΛΙΟ 2 ΜΑΡΙ ΑΡ ΟΑΛΙΟ 3 ΜΑΡΙ ΑΡ ΟΑΛΙΟ 4 ΜΑΡΙ ΑΡ ΟΑΛΙΟ 5 ΜΑΡΙ ΑΡ ΟΑΛΙΟ 6 ΜΑΡΙ ΑΡ ΟΑΛΙΟ 7 ΜΑΡΙ ΑΡ ΟΑΛΙΟ 8 ΜΑΡΙ ΑΡ ΟΑΛΙΟ 9 ΜΑΡΙ ΑΡ ΟΑΛΙΟ 10 ΜΑΡΙ ΑΡ ΟΑΛΙΟ 11 ΜΑΡΙ ΑΡ ΟΑΛΙΟ 12 ΜΑΡΙ ΑΡ ΟΑΛΙΟ 13 ΜΑΡΙ ΑΡ ΟΑΛΙΟ 14 ΜΑΡΙ ΑΡ ΟΑΛΙΟ 15 ΜΑΡΙ ΑΡ ΟΑΛΙΟ 16 ΜΑΡΙ ΑΡ ΟΑΛΙΟ 17 ΜΑΡΙ ΑΡ ΟΑΛΙΟ 18 ΜΑΡΙ ΑΡ ΟΑΛΙΟ 19

Προηγούμενο άρθροΡοδοχώρι Ημαθίας: Με μεγάλη επιτυχία διεξήχθη ο 8ος Δρόμος Τσίπουρου. – βίντεο.
Επόμενο άρθροΠάνθηρες Κατερίνης – ΓΑΣ Αλεξάνδρεια 64 – 76. Συνεχίζει απτόητος ο ΓΑΣ, πέρασε και από την Κατερίνη