Μ. Αλέξανδρος Αγ. Μαρίνας – ΑΕ Χαρίεσσας. 3-2. Νίκησαν ποδόσφαιρο και Μέγας. Αδικεί το τελικό σκορ την Χαρίεσσα. -Βίντεο – Φώτο

Ένα εξαιρετικό παιχνίδι είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν περίπου 150 φίλαθλοι που βρέθηκαν στο γήπεδο της Αγίας Μαρίνας.

Ο Μέγας Αλέξανδρος κατάφερε να πάρει τους πρώτους του βαθμούς και να πετύχει μία μεγάλη νίκη επί της αξιόμαχης ΑΕ Χαρίεσσας  του Χρήστου Μποζίνη. Με το καλημέρα ο Μέγας κατόρθωσε να ανοίξει το σκορ στο 3’ με σουτ  τουΝτόγουέξω από τη μεγάλη περιοχή.

Στη συνέχεια η ομάδα του Χρήστου Μποζίνη κατάφερε να ισορροπήσει το παιχνίδι δημιούργησε ευκαιρίες τις οποίες απέτρεψε ο πολύ καλός τερματοφύλακας της Αγίας ΜαρίναςΚαϊσίδης ενώ διαμαρτυρήθηκε λίγο μετά την επίτευξη του πρώτου γκολ του Μέγα Αλέξανδρου και για πέναλτι που δεν δόθηκε από τον διαιτητή ΚοΜελτζανίδη. Στο 39’ ο Ντόγοςμε κεφαλιά διπλασίασε τα τέρματα του κάνοντας το 2-0 σκορ με το οποίο έληξε το πρώτο ημίχρονο.

Στην επανάληψη οι ποδοσφαιριστές του Χρήστου Μποζίνηπίεσαν τους αντιπάλους τους αναγκάζονταςτους να οπισθοχωρήσουν δημιούργησαν ευκαιρίες αλλά δεν κατάφεραν να πετύχουν κάποιο τέρμα. Αντίθετα στο 73’ ο Κελεσίδης έκανε το 3-0 για τον Μέγα Αλέξανδρο Αγίας Μαρίνας και κάπου εκεί  φάνηκε ότι το παιχνίδι θα τελείωνε, οι φιλοξενούμενοι όμως ένα λεπτό αργότερα απάντησαν με τον Ιωαννίδη Ζ. ο οποίος πέτυχε το 3-1 και ξαναέβαλε την ΑΕ Χαρίεσσας στο παιχνίδι. Στο 80’ οΔελητζάκης έκανε το 3-2 για την Χαρίεσσα και έδωσε χαρακτήρα γκρανγκινιολ στο παιχνίδι.

Το τελευταίο δεκαπεντάλεπτο μαζίμε τις καθυστερήσεις ήταν συναρπαστικό καθώς η ΑΕ Χαρίεσσας προσπάθησε να πετύχει το γκολ της ισοφάρισης αλλά ο τερματοφύλακας του Μέγα ΑλέξανδρουΚαϊσίδης δεν την άφησε να φύγει με τον βαθμό της ισοπαλίας. Στο 92’ οι φιλοξενούμενοι διαμαρτυρήθηκαν για μία ακόμα φάση και ζήτησαν πέναλτι σε ανατροπή  μέσα στην μεγάλη περιοχή  ενώ ο διαιτητής Μελτζανίδης έδειξε να συνεχιστεί το παιχνίδι.

Συμπερασματικά θα λέγαμε ότι ο Μέγας Αλέξανδρος πέτυχε σήμερα μία μεγάλη νίκη κατακτώντας τους πρώτους του βαθμούς ενώ η ομάδα του Χρήστου Μποζίνη αποδείχτηκε ένας αξιόλογος αντίπαλος και το τελικό σκορ την αδικεί, ενώ δεν έδειξε σε κανένα σημείο του παιχνιδιού κουρασμένη από το παιχνίδι κυπέλλου πουέδωσε την Τέταρτη στο οποίο έχασε στα πέναλτι.

Διαιτητής ο κος Μελτζανίδης με βοηθούς τους κ.κΛαζάρου, Χαλατζιούκα.

Μέγας Αλέξανδρος Αγίας Μαρίνας

Καϊσίδης, Πέγιος, Κολίτσης, Λιάπης, Συμεωνίδης, Δημοσθένους, Φράγγης, Τεπέτος(88’ Τηλκερίδης), Αργυρόπουλος, Ντόγος (55’ Κελεσίδης), Μουχτάρης(82’ Μπάκανος).

Α.Ε Χαρίεσσας

Ηλιάδης, Ιωαννίδης,Τηλκερίδης(66’Κρουσταλλας) , Σταμάτης, Ιωαννίδης, Κοτσογιαννίδης, Τουμάρας, Λύτης, Ίντος(70’ Δελητζάκης), Γραμματικός, Δάτσης(46’ Καϊσίδης).

Φωτό:

DSC 0017 1
ΑΕ Χαρίεσσας

DSC 0008 1DSC 0010 1DSC 0012 1DSC 0013DSC 0014DSC 0015DSC 0023 1DSC 0025DSC 0026 1DSC 0032 1DSC 0033 1DSC 0034 1DSC 0036DSC 0039DSC 0040DSC 0044DSC 0045DSC 0047 1DSC 0050 1

Προηγούμενο άρθροΜακροχώρι – Π.Ν. Αράχου 0-1. – Σπουδαίο διπλό για τους Πόντιους!
Επόμενο άρθροΑΣ Νέας Γενεάς – Νίκη Αγκαθιάς 1-5 – Πέταγε στο βούρκο η Νίκη! – βίντεο φωτό