Μ. Αλ. Αγ. Μαρίνας – Μ. Αλ. Τρικάλων 1-2. Γύρισαν το παιχνίδι στην επανάληψη τα Τρίκαλα – Βίντεο – Φώτο

Το πολύ όμορφο γκολ του Μάριου Αργυρόπουλου στο 8’ δεν στάθηκε ικανό να χαρίσει την πρόκριση στον Μέγα Αλέξανδρο Αγίας Μαρίνας, καθώς τα Τρίκαλα έβγαλαν αντίδραση στο δεύτερο ημίχρονο και με δύο γρήγορα γκολ των Παρσόπουλου στο 50’ με πέναλτι και Πέικου στο 52’, πήραν την πρωτοπορία στο σκορ την  διατήρησαν μέχρι το τέλος και κατάφεραν να πάρουν την πρόκριση για την επόμενη φάση του κυπέλλου Ημαθίας.

Ρεπορτάζ: Στέλιος Νίκας

Το παιχνίδι είχε δύο όψεις αυτή του πρώτου ημιχρόνου, όπου οι φιλοξενούμενοι μετά το γκολ που δέχθηκαν δεν μπόρεσαν να βγάλουν τις φάσεις εκείνες που θα απειλούσαν την εστία του Ευαγγελόπουλου, καθώς οι γηπεδούχοι λειτούργησαν σωστά μεσοαμυντικά κλείνοντας χώρους και διαδρόμους και έτσι διατήρησαν την πρωτοπορία με την λήξη του πρώτου ημιχρόνου. Βεβαίως σε αυτό έπαιξε ρόλο και η μονοδιάστατη επιθετική λειτουργία των πράσινων από την δεξιά πλευρά όπου ο Λίτσι τα βρήκε σκούρα απέναντι στον Αργυρίου. Στην επανάληψη μετά τα δύο γρήγορα γκολ που πέτυχαν οι φιλοξενούμενοι δεν κινδυνεύσαν ιδιαίτερα , καθώς διαχειρίστηκαν σωστά την αναμέτρηση είχαν κατοχή και προς το τέλος θα μπορούσαν να πετύχουν και άλλο ένα τέρμα με τις ευκαιρίες που τους παρουσιάστηκαν.

Στο ίδιο διάστημα οι φιλοξενούμενοι διαμαρτυρήθηκαν για δύο πέναλτι στον Αργυρόπουλο με τον διαιτητή να δείχνει να συνεχιστεί το παιχνίδι, ενώ οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν και για το πέναλτι που δόθηκε από το οποίο  προήλθε το γκολ της ισοφάρισης. Συμπερασματικά θα λέγαμε ότι τα Τρίκαλα στάθηκαν καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο, είχαν περισσότερο κατοχή, ενώ κυριάρχησαν πλήρως στην επανάληψη. Αντίθετα ο Μέγας έμεινε από δυνάμεις στο δεύτερο ημίχρονο, δεν μπόρεσε να βγάλει αντίδραση μετά τα δύο γρήγορα γκολ που δέχθηκε και ηττήθηκε φυσιολογικά . Πάντως το επιθετικό δίδυμο Αργυρόπουλου, Συμεωνίδη φαίνεται ότι θα δώσει λύση στην υπόθεση γκολ για τον Μέγα όταν ο τελευταίος βρεθεί στην κατάσταση που ευρίσκετο πριν τον τραυματισμό του.

Διαιτητής ο κος Μελτζανίδης με βοηθούς τους κ.κ Χαλατζιούκα, Χρυσάνη.

Συνθέσεις

Μέγας Αλέξανδρος Αγίας Μαρίνας

Ευαγγελόπουλος, Συμπεθέρης(65’ Τουλουμτζής), Αργυρίου, Τζάνι, Βοργιαζίδης, Niogana, Δημητρούσης(85’ Καφετζής) , Σερασκιέρης, Αργυρόπουλος, Τσακαλίδης(46’ Συμεωνίδης), Φωτόπουλος(77’ Σακελλάρης). .

Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων

Αργυρόπουλος, Ατανάσοφ, Κιρκιλιανίδης(65’ Κοσέογλου) , Τσιρίδης, Πέικος, Αβραμόπουλος, Σωτηράκης87’ Αναδολού) , Βλάχος, Χαλβατζής(46’ Πίκος), Λίτσι, Παρσόπουλος(78’ Μπαντής).

Φωτογραφίες:

AG MARI TRKA 1 AG MARI TRKA 2 AG MARI TRKA 3 AG MARI TRKA 4 AG MARI TRKA 5 AG MARI TRKA 6 AG MARI TRKA 7 AG MARI TRKA 8 AG MARI TRKA 9 AG MARI TRKA 10 AG MARI TRKA 11 AG MARI TRKA 12 AG MARI TRKA 13 AG MARI TRKA 14 AG MARI TRKA 15 AG MARI TRKA 16 AG MARI TRKA 17 AG MARI TRKA 18 AG MARI TRKA 19 AG MARI TRKA 20 AG MARI TRKA 21 AG MARI TRKA 22 AG MARI TRKA 23 AG MARI TRKA 24 AG MARI TRKA 25 AG MARI TRKA 26 AG MARI TRKA 27 AG MARI TRKA 28 AG MARI TRKA 29 AG MARI TRKA 30

Προηγούμενο άρθροΔόξα Λιανοβεργίου – ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας 1-3. Πέρασε η πιο έμπειρη ομάδα -Δείτε Βίντεο – Φώτο
Επόμενο άρθροΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΕ ΒΙΝΤΕΟ: Τελετή ορκωμοσίας του Περ. Συμβουλίου Θεσσαλίας και του Περιφερειάρχη Κωσταντίνου Αγοραστού