Λυκόστομο – Αγία Μαρίνα 0-2. Δύο στα δύο και κορυφή για τον Μέγα Αλέξανδρο – Βίντεο – φωτό

Δεύτερη διαδοχική και σπουδαία νίκη για τον Μέγα Αλέξανδρο Αγίας Μαρίνας, αυτή τη φορά εκτός έδρας με 2-0 επί της Μαύρης Θύελλας Λυκοστόμου στο στάδιο Αριδαίας.

Περιγραφή: Βασίλης Σιμόπουλος – Κάμερα: Γιώργος Γκιώνης

Ήταν μια αναμφίβολα δίκαιη νίκη για την ομάδα του Χρήστου Ζαρογιάννη, η οποία ήταν καλύτερη από την αντίπαλό της στο μεγαλύτερο διάστημα του παιχνιδιού.  Όπου απείλησε και στο πρώτο ημίχρονο με μια κλασική ευκαιρία κεφαλιά του Σαμιώτη που απέκρουσε εντυπωσιακά ο Καραγιαννίδης. Η Αγία Μαρίνα χτύπησε στο τελευταίο δεκάλεπτο, μετουσιώνοντας σε γκολ δύο από τις ευκαιρίες της. Στο 80′ ο Κίτσα βρέθηκε τετ α τετ και άνοιξε το σκορ. Στο 82′ ο Κίτσα έβγαλε την ασίστ στον Αργυρόπουλο που με έξυπνο πλασέ νίκησε τον Καραγιαννίδη για δεύτερη φορά.