Λουτρός: Ολυμπιακός Λουτρού – Άρης Παλαιοχωρίου 0-2- Κέρδισε η ποιο έμπειρη ομάδα. (Φώτο -βίντεο -δηλώσεις)

Ρεπορτάζ: Στέλιος Νίκας

Ένα πολύ ενδιαφέρον παιχνίδι διεξήχθη σήμερα στο γήπεδο του Λουτρού μεταξύ του τοπικού  Ολυμπιακού και του Άρη Παλαιοχωρίου που βρήκε νικήτρια την ομάδα του Άρη με 0-2.

Το παιχνίδι διεξήχθη κάτω από αντίξοες συνθήκες καθώς η πολύ ζέστη που επικρατούσε δυσκόλεψε πολύ τις κινήσεις των ποδοσφαιριστών. Στο πρώτο ημίχρονο είδαμε ένα ισορροπημένο παιχνίδι μεταξύ των δύο ομάδων με τον Άρη όμως να στέκεται καλύτερα και να δείχνει ότι αργά ή γρήγορα θα βρεί τον τρόπο να ανοίξει το σκορ.

Αντίθετα οι γηπεδούχοι είχαν πολύ καλή αμυντική λειτουργία και προσπαθούσαν με μακρινές μεταβιβάσεις να ανοίξουν την άμυνα των φιλοξενούμενων και να φανούν απειλητικοί για την εστία του Βασιλείου.

S5430035Στο 23’ σουτ του Καθρέπτη βρήκε το οριζόντιο δοκάρι του Λουτρού .Το ημίχρονο βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες με 0-0 ενώ στο 56′ ο Τσάκαλος με δυνατό σουτ λίγο έξω από την μεγάλη περιοχή έκανε το 0-1 για τους φιλοξενούμενους δίνοντας τους την πρωτοπορία στο σκορ.Τρία λεπτά αργότερα ο Πλέσκας με κοντινό πλασέ έκανε το 0-2 και ουσιαστικά κλείδωσε την νίκη για την ομάδα του Δημήτρη Πρίντζιου καθώς στα λεπτά που απέμειναν η ομάδα του Νίκου Αναστασόπουλου δεν έδειξε ότι θα μπορούσε να γυρίσει το παιχνίδι.

Πάντως θα πρέπει να τονίσουμε ότι ο Ολυμπιακός Λουτρού φέτος εμφανίζεται πολύ καλύτερος από την περσινή χρονιά καθώς είναι η μόνη ομάδα που συμμετείχε από την Β’ΕΠΣ Ημαθίας στο κύπελλο Ερασιτεχνών παίρνοντας το όποιο  ρίσκο αλλά μαζεύοντας εμπειρίες που τόσο πολύ θα τις χρειαστούν στη δύσκολη προσπάθεια της ανόδου στην Α2.

Διαιτητής της συνάντησης ο κος Μελτζανίδης με βοηθούς τους κ.κ Παυλίδη ,Χαραλαμπίδη.

Συνθέσεις

Ολυμπιακός Λουτρού: Ταχτατζής, Αναστασόπουλος Δ.Ε, Τριανταφυλλόπουλος, Πετικοπούλος, Πολυζοπούλος, Καραγκούνης, Παπαδόπουλος, Κωστόπουλος, Παπαδόπουλος, Συρόπουλος, Αναστασόπουλος Δ.Α

Άρης Παλαιοχωρίου: Βασιλείου, Ατανάσωφ, Ταμπουράς, Χατζόπουλος, Πατρίκας, Τσάκαλος, Βλάχος, Πλέσκας, Λίτσι Καθρέπτης, Νατσικόπουλος.

Δείτε το βίντεο:

Φωτο:

DSC08143S5430002DSC08151S5430003DSC08144DSC08145S5430019S5430034S5430023S5430035S5430026S5430036S5430039S5430040S5430044S5430045S5430046

Προηγούμενο άρθροΚύπελλο ΕΠΣΗ: Λιανοβέργι-Τρίκαλα 1-3. Καθάρισε τη μπουγάδα ο “Γκόγκιτς” (βίντεο-δηλώσεις Κίτσα, Νουσιόπουλου)
Επόμενο άρθροΕλληνική Αστυνομία: Αδικήματα και συμβάντα 24ωρου – Συλλήψεις στο Πλατύ