![DSC01608](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2018/08/DSC01608-696x391.jpg)
Όμορφες χορευτικές παραδοσιακές εκδηλώσεις περιλάμβανε και φέτος το μεγάλο πανηγύρι της Μεταμόρφωσης του Σωτήρος στο Λιανοβέργι Ημαθίας. Η κεντρική πλατεία του χωριού φόρεσε τα γιορτινά της για να υποδεχθεί την ετήσια εκδήλωση, που αν και Δευτέρα, προσέλκυσε πολύ κόσμο.
Ρεπορτάζ: Βασίλης Σιμόπουλος
Εμφανίστηκαν κατά σειρά:
Ο Πολιτιστικός Σύλλογος Παλαιοχωρίου-Λιανοβεργίου Ο ΦΙΛΙΠΠΟΣ, ο φιλοξενούμενος Πολιτιστικός Σύλλογος Αμμουδιάς Σερρών και τέλος, ο Σύλλογος Ποντίων Πλατέος ΟΙ ΚΟΜΝΗΝΟΙ.