![S0JA0010000081X0(0)_resized_1](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2016/08/S0JA0010000081X00_resized_1-696x392.jpg)
Ρεπορτάζ: Στέλιος Νίκας
Πλήθος κόσμου διασκέδασε στην πλατεία Λιανοβεργίου και η ατμόσφαιρα καθαρά εορταστική.
Οι χοροί και τα τραγούδια ενθουσίασαν και κράτησαν μέχρι πολύ αργά.
Ο Πολιτιστικός σύλλογος Παλαιοχωρίου – Λιανοβεργίου “Ο Φίλιππος”, ο Πολιτιστικός σύλλογος Κλειδίου “Ο Φίλιππος ” και ο Πολιτιστικός σύλλογος Σερβιωτών Αλεξάνδρειας “Ο Αμάραντος” με τις παραδοσιακές τους στολές, χορούς, τραγούδια αλλά και αναπαραστάσεις εθίμων μας ξεσήκωσαν.
Παραβρέθηκαν ο βουλευτής του ΣΥΡΙΖΑ Ημαθίας κος Χρήστος Αντωνίου, ο πρόεδρος του ΟΠΑΚΟΜ κος Σάκης Παντόπουλος,ο πρόεδρος της Τ.Κ Λιανοβεργίου κος Νοτόπουλος Φώτης και η πρόεδρος της Τ.Κ Πλατέος κα Μάρθα Παντοπούλου. Και του χρόνου…