![DSC_0076](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2019/08/DSC_0076-696x464.jpg)
Παραμονή της εορτής της Μεταμόρφωσης του Σωτήρος σήμερα Δευτέρα 5 του Αυγούστου και στην ομώνυμη εκκλησία του Λιανοβεργίου, τελέστηκε Μέγας Αρχιερατικός Εσπερινός , χοροστατούντος του Σεβασμιότατου Μητροπολίτη Βέροιας Ναούσης και Καμπανίας κ.κ Παντελεήμονα.
Ρεπορτάζ: Στέλιος Νίκας
Ακολούθησε η λιτανεία της ιερής εικόνας της Μεταμόρφωσης, παρουσία πολυάριθμων πιστών, ενώ την Δημοτική Αρχή εκπροσώπησε ο πρόεδρος του ΟΠΑΚΟΜ κος Σάκης Παντόπουλος, ενώ παρευρέθηκε και ο πρόεδρος της Τ.Κ. κος Νοτόπουλος .