Κύπελλο: ΝΙΚΗ Αγκαθιάς-ΑΕ Χαρίεσσας 4-6 (παρ) Το ματς της χρονιάς με το “καλημέρα”!! (δηλώσεις προπονητών) βίντεο – φωτο

Σούπερ ματς και με αγγλικό σκορ σήμερα στην πρεμιέρα του κυπέλλου παρακολούθησαν οι φίλαθλοι που βρέθηκαν στο γήπεδο της Αγκαθιάς.

Ο αγώνας ήταν αναμφίβολα από τους καλύτερους που έχουμε παρακολουθήσει, αφού είχε δέκα γκολ (!!), πολλές φάσεις, ανατροπές στο σκορ και κρίθηκε στην παράταση.

Η Νίκη μπήκε αποφασισμένη να πάρει την πρόκριση και κατάφερε να προηγηθεί δύο φορές, όμως οι κίτρινοι της Χαρίεσσας είχαν τις απαντήσεις ισοφαρίζοντας ισάριθμες. Αποτέλεσμα ημιχρόνου 2-2.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά, καταφέρνοντας όχι μόνο να ισοφαρίσουν το παιχνίδι και μάλιστα παίρνοντας αέρα δύο τερμάτων, 2-4! Η εξέλιξη αυτή όμως δεν ήταν και η οριστική, αφού η Αγκαθιά με μαζική επίθεση από τα μισά της επανάληψης και μετά, έφερε το ματς στα ίσα…4-4!

Μοιραία οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στην παράταση, όπου η Χαρίεσσα φάνηκε να έχει περισσότερες δυνάμεις και την εμπειρία της ανώτερης κατηγορίας. Έτσι, με δύο γκολ στο α’ ημίχρονο της παράτασης έπειτα από υποδειγματικές αντεπιθέσεις, οι φιλοξενούμενοι πήραν τη νίκη και την πρόκριση, επικρατώντας 6-4!

Σκόρερς για τους νικητές οι Στογιάννης (3), Παμπουχίδης (2) και Τσάλμας. Για την Αγκαθιά που στάθηκε αξιόμαχα στον αγώνα, σκόραραν οι Γατόπουλος (2), Ματσούκας και ο νεαρός Τσιουμττσούδας.

Άριστη η διαιτησία του ρέφερι κ. Μελτζανίδη, όπως και οι υποδείξεις των βοηθών του κκ. Παρασίου και Κωστούλη.

Συνθέσεις:

ΝΙΚΗ Αγκαθιάς: Γιδαρόπουλος, Παναγιωτόπουλος, Ζέρης, Νιάκας, Ματσούκας, Μοσχόπουλος, Γατόπουλος, Τσιουμτσιούδας, Ζησιόπουλος.

ΑΕ Χαρίεσσας: Ηλιάδης, Τηλκερίδης, Ιωαννίδης Ζ, Σταμάτης, Ιωαννίδης Θ, Φωτιάδης, Κοτσογιαννίδης, Τσάλμας, Παμπουχίδης, Γραμματικού, Στογιάννης.

Δείτε το βίντεο:

DSC01656DSC02886DSC02888DSC02894DSC02899DSC02903DSC02909DSC02911DSC02916DSC02918DSC02920DSC02923DSC02939DSC02947DSC02971DSC02975

Προηγούμενο άρθροΠλατύ: Ξεσηκωμός στο Πλατύ για την μεταφορά του Λυκείου.Υπό κατάληψη το κτίριο. Βίντεο – φωτο
Επόμενο άρθροΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας: Πρόσκληση στον αυριανό αγώνα κυπέλλου με την Ακαδημία Βέροιας