Κύπελλο ΕΠΣΗ: Παλαιοχώρι – Λιανοβέργι 4 – 1. Κυρίαρχος ο Άρης, χατ τρικ ο σούπερ Βεζυργιανόπουλος. – βίντεο – φωτό.

Στο κατάμεστο γήπεδο του Παλαιοχωρίου ο τοπικός Άρης για τα πλαίσια της πρώτης φάσης του κυπέλλου ΕΠΣ Ημαθίας, υποδέχτηκε τη Δόξα Λιανοβεργίου.

Στο παραδοσιακό γειτονικό ντέρμπι και πρώτο επίσημο ματς των δύο ομαδων, η Δόξα  αιφνιδίασε τον Άρη στο 21′ ανοίγοντας το σκορ με ψηλοκρεμαστό πλασέ του Πλέσκα. Μάλιστα λίγα λεπτά αργότερα ο φορ της Δόξας παραλίγο να κάνει το 0-2, αλλά το κοντινό σουτ που επιχείρησε απόκρουσε εντυπωσιακά ο Ματράκας. Η συνέχεια του αγώνα ανήκε ολοκληρωτικά στον Άρη που κυριάρχησε δημιουργώντας ευκαιρίες, ενώ κατάφερε να ισοφαρίσει πριν τη λήξη του ημιχρόνου. Σκόρερ ο Πέτγαζλης στο 34′.

Ημίχρονο 1-1.

Με το “καλημέρα” της επανάληψης ο Άρης γύρισε το ματς και μαζί άρχισε και το σόου του Βεζυργιανόπουλου. Ο επιθετικός των κίτρινων σκόραρε με καθαρό χατ-τρικ ημιχρόνου στο 46′, στο 62′ (πέναλτι) και στο 82′, ολοκληρώνοντας τον θρίαμβο των γηπεδούχων.

Τελικό σκορ 4-1.

Διαιτητής ο κ. Δεβετζίδης και βοηθοί οι κκ Γιαγκιτζόγλου και Ρηγόπουλος.

Άρης Παλαιοχωρίου: Ματράκας, Ατανάσοφ, Παντόπουλος Η (83′ Γκίτσας), Βασιλείου, Σαρακατσιάνος, Γκιουλέκας, Μιχαηλίδης, Νεστορόπουλος, Βεζυργιανόπουλος, Μπακιρτζής (78′ Μητσιώτης), Πέτγαζλης (68′ Χατζόπουλος.

Δόξα Λιανοβεργίου: Καραλάζος, Χατζηδημητρίου, Ταμπουράς, Ματσούκης, Λουκάς, Μαυρίδης, Γερόπουλος (46′ Ουζούνης), Γιοβανόπουλος, Πλέσκας, Αθανασιάδης (80′ Βαβλής) (85′ Γιοβανόπουλος), Ξανθόπουλος (63′ Παντόπουλος Β).

ΠΑΛ ΛΙΑ 1 ΠΑΛ ΛΙΑ 2 ΠΑΛ ΛΙΑ 3 ΠΑΛ ΛΙΑ 4 ΠΑΛ ΛΙΑ 5 ΠΑΛ ΛΙΑ 6 ΠΑΛ ΛΙΑ 7 ΠΑΛ ΛΙΑ 8 ΠΑΛ ΛΙΑ 9 ΠΑΛ ΛΙΑ 10 ΠΑΛ ΛΙΑ 11 ΠΑΛ ΛΙΑ 12 ΠΑΛ ΛΙΑ 13 ΠΑΛ ΛΙΑ 14 ΠΑΛ ΛΙΑ 15 ΠΑΛ ΛΙΑ 16 ΠΑΛ ΛΙΑ 17 ΠΑΛ ΛΙΑ 18 ΠΑΛ ΛΙΑ 19 ΠΑΛ ΛΙΑ 20 ΠΑΛ ΛΙΑ 21 ΠΑΛ ΛΙΑ 22 ΠΑΛ ΛΙΑ 23 ΠΑΛ ΛΙΑ 24 ΠΑΛ ΛΙΑ 25

Προηγούμενο άρθροΔΕΥΑΑΛ: Από αύριο 10 Σεπ. το πρωί επανέρχεται η υδροδότηση στο Νησέλι.
Επόμενο άρθροΓΑΣ Αλεξάνδρεια – ΑΟΚ Αιγινιακός 70 – 41: Εντυπωσιακή νίκη για τον ΓΑΣ στην πρεμιέρα του κυπέλλου μπάσκετ. (Βίντεο-φωτό)