![KORF-PITA-(24)](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2019/06/KORF-PITA-24-696x391.jpg)
Το προαύλιο του Δημοτικού Σχολείου Κορυφής γέμισε από κόσμο σήμερα το βράδυ, που έσπευσε να βρεθεί στην 11η Γιορτή Παραδοσιακής Κορυφιωτικης Πίτας.
Ρεπορτάζ: Βασίλης Σιμόπουλος
Οι ντόπιες νοστιμότατες πίτες κόπηκαν και μοιράστηκαν σε όλους τους παρευρισκόμενους, οι οποίοι διασκέδασαν με τα χορευτικά του Μορφωτικού Συλλόγου Κορυφής. Επίσης παρουσιάστηκε η μουσικοθεατρική παράσταση “Ο έρωτας της Φανιώς”, βασισμένη μάλιστα σε αληθινή ιστορία.