![KORIF-KOL-(26)](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2018/12/KORIF-KOL-26-696x391.jpg)
Ο Μορφωτικός Σύλλογος, το Κ.Δ.Α.Π. και ο Σύλλογος γονέων και κηδεμόνων των Δημοτικού Σχολείου και Νηπιαγωγείου Κορυφής, διοργάνωσαν την εξαιρετική γιορτή του χριστουγεννιάτικου παραδοσιακού εθίμου “Κόλιντα Μπάμπω”.
Ρεπορτάζ: Βασίλης Σιμόπουλος
Η καθιερωμένη πυρά καθώς και όλο το πολύπτυχο σκηνικό της γιορτής στήθηκαν στο υπαίθριο γήπεδο μπάσκετ του χωριού. Ο κόσμος που βρέθηκε απόλαυσε χορευτικά και θεατρικά σκετσάκια των παιδιών, ενώ είχε την ευκαιρία να ψωνίσει από τα υπέροχα χειροποίητα προϊόντα και εκθέματα των διοργανωτών.