![DSC07634](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2021/03/DSC07634-696x387.jpg)
Με σημαία το σύνθημα “Αγάπα και προχώρα στη ζωή” εξελίχθηκε η εθελοντική αιμοδοσία που διοργάνωσε σήμερα το πρωί το ΓΕΛ Πλατέος Κορυφής, στις εγκαταστάσεις της Τοπικής Κοινότητας Κορυφής Ημαθίας.
Ρεπορτάζ: Βασίλης Σιμόπουλος
Συνοδοιπόροι και αρωγοί της κοινωφελούς αυτής δράσης στάθηκαν ο τοπικός Πολιτιστικός Σύλλογος και η Τοπική Κοινότητα Κορυφής, με διεκπεραιωτή φορέα το Τμήμα Αιμοδοσίας του Γενικού Νοσοκομείου Βέροιας.
Στην κάμερά μας μίλησαν για τη δράση η διευθύντρια του ΓΕΛ Πλατέος Κορυφής Γεωργία Παπαποστόλου και ο πρόεδρος της Τοπικής Κοινότητας Κορυφής Κυριάκος Μπενετάτος.