Κιλκισιακός – Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων 1-1. Πήρε βαθμό , κέρδισε τερματοφύλακα. – Βίντεο – Φώτο

Μετά από πέντε στείρες αγωνιστικές ο Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων κατάφερε να πάρει βαθμό και μάλιστα εκτός έδρας απέναντι στον Κιλκισιακό με 1-1.

Ρεπορτάζ: Στέλιος Νίκας

Τα Τρίκαλα ευτύχησαν να προηγηθούν στο 13’ με τον Τερζή μετά από φάση διαρκείας μέσα στη περιοχή που προήλθε μετά από εκτέλεση κόρνερ. Οι φιλοξενούμενοι στο 24’ έχασαν μεγάλη ευκαιρία με τον Παρσόπουλο όταν δυνατό δεξί σουτ απέκρουσε σωτήρια με το πόδι ο Κολιοφούκος.

Στο 33’ είχαμε διακοπή 4 λεπτών λόγω μικροεπεισοδίων στις εξέδρες μεταξύ των φιλάθλων των δύο ομάδων. Στο 4 λεπτό των καθυστερήσεων του Α’ μέρους ο Κιλκισιακός ισοφάρισε με τον Μοσχάκη που με δυνατό  σουτ σημάδεψε την δεξιά γωνία του Αργυρόπουλου . Στην επανάληψη ο Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων έχασε μεγάλη ευκαιρία στο 67’ με τον Κίτσα να κάνει το 1-2 καθώς το δεξί σουτ που πραγματοποίησε απέκρουσε έξοχα ο Κολιοφούκος ενώ στο 69’ ο ίδιος ποδοσφαιριστής αφού πέρασε και τον τερματοφύλακα σούταρε πάνω στον Καρασίμο.

Στο 83’ και 88’ δύο μεγάλες αποκρούσεις του Αργυρόπουλου διατήρησαν το 1-1 σκορ με το οποίο έληξε το παιχνίδι. Συμπερασματικά θα λέγαμε ότι το αποτέλεσμα κρίνεται δίκαιο ενώ και οι δύο ομάδες θα μπορούσαν να πετύχουν κάποιο τέρμα αλλά σήμερα και οι δύο τερματοφύλακες βρίσκονταν σε εξαιρετική ημέρα. Ελπιδοφόρα εμφάνιση από τον νεαρό τερματοφύλακα Αργυρόπουλο που αν συνεχίσει έτσι γρήγορα θα ξεχασθεί το κενό του Ρίζου.

Να σημειώσουμε ότι ο Μέγας τελείωσε το παιχνίδι με 9 παίκτες καθώς στο 85’ αποβλήθηκε ο Λ. Κίτσας με δεύτερη κίτρινη ενώ για τον ίδιο λόγο αποβλήθηκε στο 91’ και ο Γ. Κίτσας.

Διαιτητής ο κος Τσακαλίδης με βοηθούς τους Χρυσαΐδη, Πασαλλή.

Συνθέσεις

Κιλκισιακός

Κολιοφούκος Δρόσος, Ραφαηλίδης, Παλάσκας, Ματεντζίδης, Καρασίμος(86’ Δοξάκης) , Μπελιτσας, Λογγινίδης, Παπαδημητρίου, Καθάριος(70’  Πιπερτζής) , Μοσχάκης(77’ Πολύζος)

Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων

Αργυρόπουλος, Συμπεθέρης( 84’ Βλάχος),  Κίτσας Ε.,  Τσουλχάη(72’ Ευθυμίου) , Τερζής, Ταταρίδης, Κουκουράκης Καπετάνος, Κίτσας Γ., Ζωγράφος(80’ Τσιρίδης) , Παρσόπουλος(59’ Λαγδάρης).

Δηλώσεις προπονητών στο βίντεο:

Φώτο:

DSC 0002 2DSC 0003DSC 0004 2DSC 0005 2DSC 0006 2DSC 0007 1DSC 0008 2DSC 0009 2DSC 0010 3DSC 0011 2DSC 0012 1DSC 0013 1DSC 0014 1DSC 0015 3DSC 0017 2DSC 0018 1DSC01890DSC01892DSC01893

Προηγούμενο άρθροΦίλιππος Αλεξάνδρειας – Καμπανιακός 1-0. Πέρασε με άγχος τον ..σκόπε(λίτη) ο του Καμπανιακού! – βίντεο-δηλώσεις
Επόμενο άρθροΑγροτικός Αστέρας Πλατέος – Ολυμπιακός Λουτρού 4-0. Δίκαιη και ευρεία νίκη του Αστέρα. – Βίντεο – φωτο