![ΚΕΦ-Π-Η-(14)](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2018/07/ΚΕΦ-Π-Η-14-696x392.jpg)
Το εξωκκλήσι του Προφήτη Ηλία στο Κεφαλοχώρι γιόρτασε σήμερα παραμονή της εορτής του Προφήτη, τελώντας πανηγυρικό Εσπερινό με την παρουσία αρκετού κόσμου.
![Γιώργος Γκιώνης](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2017/10/Γιώργος-Γκιώνης-150x150.jpg)
Ακολούθησαν στο προαύλιο του ναού κεφάτες πολιτιστικές χορευτικές εκδηλώσεις, με μέριμνα του συλλόγου “Ειρήνη” Κεφαλοχωρίου.
Έπαιξε η ορχήστρα του Δημήτρη Παράσχου, με τον Θωμά Γρηγορόπουλο στο τραγούδι.
Παραβρέθηκαν ο δήμαρχος Αλεξάνδρειας Παναγιώτης Γκυρίνης, ο πρόεδρος της ΚΕΔΑ Στέφανος Δελιόπουλος, ο αντιδήμαρχος Σωτήρης Τόκας και ο πρόεδρος της ΤΚ Κεφαλοχωρίου Σωτήρης Καραγιάννης.