![](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2022/01/Φωτ.-Σπύρος-Θεοδ.-Κουτσοχρήστος-P1279818-696x522.jpeg)
Ένα κοπάδι πρόβατα, δίπλα από την επαρχιακή οδό Οινόης ( Αττικής ) – Πάνακτου (Δερβενοχώρια ), αναζητά την τροφή του στα σημεία όπου ο ήλιος έχει λιώσει το χιόνι, που άφησε πίσω η πρόσφατη κακοκαιρία ” Ελπίς “.
Και προχθές, ( 27 / 01/ 2022 ) η Παλαιά Εθνική οδός Αθηνών – Θηβών ήταν καθαρή από χιόνι, και προσβάσιμη, στα οχήματα που επιτρέπεται η κυκλοφορία τους ( Ι.Χ. ).Εφικτή είναι και η μετάβαση στις Ιερές Μονές στην Οινόη – Αττικής, χωρίς την χρήση αντιολισθητικών αλυσίδων.
Κείμενο - Φωτογραφίες : Σπύρος Θεοδ. Κουτσοχρήστος