![ΚΑΜΠ-1-(19)](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2018/09/ΚΑΜΠ-1-19-696x391.jpg)
Ένα σπουδαίο πολιτιστικό δρώμενο, από τα κορυφαία ρουμλουκιώτικα, στάθηκε και το φετινό 11ο σε σειρά ετών Πανηγύρι που διοργάνωσε ο Πολιτιστικός Σύλλογος ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ Καμποχωρίου.
Ρεπορτάζ: Βασίλης Σιμόπουλος
Το παραδοσιακό συγκρότημα ΤΑ ΜΠΡΑΤΙΜΙΑ ξεχώρισαν ιδιαίτερα, προσφέροντας την εξαιρετική μουσική επένδυση της εκδήλωσης.
Ο οικοδεσπότης Σύλλογος Καμποχωρίου εμφανίστηκε στην έναρξη της βραδιάς, με το παιδικό χορευτικό τμήμα. Ακολούθησαν η Σχολή Χορού Η ΚΥΠΡΟΣ, από τη Λεμεσό της Μεγαλονήσου και τέλος, ο Πολιτιστικός Λαογραφικός Σύλλογος Ευόσμου Θεσσαλονίκης ΤΟ ΓΑΪΤΑΝΙ.