Καμπανιακός – Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων 0-1. Παλικαρίσιο διπλό του Μέγα στη Χαλάστρα! – βίντεο-φωτό

Σπουδαία και προπάντων δίκαιη νίκη με 1-0 για την ομάδα των Τρικάλων μέσα σε μία παραδοσιακά δύσκολη έδρα της Γ Εθνικής, αυτή του Καμπανιακού στη Χαλάστρα.

Ρεπορτάζ: Βασίλης  Σιμόπουλος

Έχοντας μαζί της τον αέρα που έπνεε αλλά και παίρνοντας τον ..αέρα του αντιπάλου της, η ομάδα του Γιώργου Ντάμτσιου φάνηκε να ελέγχει από την αρχή τον ρυθμό του παιχνιδιού. Με συμπαγή άμυνα, σωστή κυκλοφορία στο κέντρο και φαρμακερές αντεπιθέσεις μπροστά, οι φιλοξενούμενοι φάνηκαν αρκετά πιο επικίνδυνοι από τους γηπεδούχους του Χρήστου Ζήφκα. Τα Τρίκαλα προηγήθηκαν στο πρώτο ημίχρονο, ενώ στην επανάληψη και ιδιαίτερα μετά το 60′ που είχαν και την αριθμητική υπεροχή, έχασαν κι άλλες ευκαιρίες να πετύχουν ένα δεύτερο γκολ.

Το φιλμ του αγώνα:

4′: Μόνος από πλάγια αριστερά ο Κίτσας στέλνει τη μπάλα στην έξω πλευρά των διχτύων του Μπόικου.

10′: Διαγώνιο σουτ του Λαγδάρη από αριστερά περνάει ελάχιστα άουτ.

15′: Ωραία αντεπίθεση των Τρικάλων, ο Κίτσας σουτάρει λίγο έξω από τη δεξιά συμβολή των δοκών του Μπόικου.

17′: Σουτ του Χατζηβασιλειάδη περνάει άουτ από την εστία του Ρίζου.

22′: Μόνος από πλάγια ο Βασαΐτης σουτάρει σύριζα άουτ, χάνοντας μεγάλη ευκαιρία για τον Καμπανιακό.

30′: ΓΚΟΛ! Εξαιρετική κάθετη πάσα του Ζωγράφου στον Κίτσα που “κεραυνοβολεί” από κοντά τον Μπόικο. 32′: Σουτ του Κιβρακίδη μπλοκάρει ο Ρίζος.

44′: Ευκαιρία με τον Κίτσα που κοντράρεται την τελευταία στιγμή από τους αμυντικούς.

60′: Αποβάλλεται ο Μπάλιος με δεύτερη κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία.

65′: Σουτ του Βλαχόπουλου πάνω από τα δοκάρια του Ρίζου.

78′: Πέναλτι ζητούν τα Τρίκαλα σε χέρι(;) αμυντικού μέσα στην περιοχή.

84′: Φοβερή ευκαιρία χάνει ο Κίτσας που με κεφαλιά “ψαράκι” σε άδειο τέρμα στέλνει την μπάλα άουτ.

Τελικό σκορ 0-1.

Διαιτητής ο κ. Γκαραγκάνης, με βοηθούς τους κκ. Βρούζο και Θεοδώρου.

Γ. Ντάμτσιος: “Η νίκη μας ήταν πανάξια..”, δήλωσε μεταξύ άλλων ο προπονητής των Τρικάλων.

Καμπανιακός: Μπόικος, Αλμπάνης, Αριζάνης, Χριστοδουλίδης, Ραγκαβίνας, Βασαΐτης, Χατζηβασιλειάδης, Κιβρακίδης, Μπιτσικόπουλος, Μπάλιος, Χουζούρης.

Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων: Ρίζος, Συμπεθέρης, Λαγδάρης, Πετκάκης, Ταταρίδης, Κίτσας Γ, Κουκουράκης, Ζωγράφος, Κιρκιλιανίδης, Ποτουρίδης.

Δείτε φάσεις και γκολ στο βίντεο:

Φωτό:

DSC09859
ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ Χαλάστρας
DSC09860
ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ Τρικάλων

DSC09857DSC09851DSC09854DSC09855DSC09831DSC09832DSC09863DSC09834DSC09864DSC09835DSC09865DSC09837DSC09866DSC09839DSC09868DSC09840DSC09841DSC09844DSC09848DSC09849DSC09850DSC09861DSC09869DSC09873

Προηγούμενο άρθροΑλιάκμων Νησελίου – Αγροτικός Αστέρας Πλατέος 0-4. Λαμπερή πρεμιέρα για τον Αστέρα! – βίντεο-φωτο
Επόμενο άρθροΑΣΦ Αλεξάνδρειας – Εδεσσαϊκός 0-1. Δεν τα κατάφερε ο Φίλιππος. Μεγάλη νίκη για τον Εδεσσαϊκό. – Βίντεο – Φώτο