![palaios naos agion anargiron verias](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2019/04/palaios-naos-agion-anargiron-verias-696x401.jpg)
Από τον Ιερό Ναό Αγίων Αναργύρων Βεροίας γίνεται γνωστό ότι, την Μ. Δευτέρα, την Μ. Τρίτη και την Μ. Τετάρτη από τις 21.00 και μέχρι τις 22:30,
στον Παλαιό Ναό των Αγίων Αναργύρων (που βρίσκεται παραπλέυρως του Νέου Ναού) θα τελεστούν βραδινές ακολουθίες του Νυμφίου και του Νιπτήρος, σύμφωνα με το παρακάτω πρόγραμμα:
Μ. Δευτέρα: Ακολουθία Νυμφίου 21:00 – 22:30
Μ. Τρίτη: Ακολουθία Νυμφίου 21:00 – 22:30
Μ. Τετάρτη: Ακολουθία Νιπτήρος 21:00 – 22:30
Μ’ αυτόν τον τρόπο δίνεται η δυνατότητα να εκκλησιαστούν όσοι από τους πιστούς εργάζονται νωρίτερα ή όσοι αδυνατούν να παρακολουθήσουν τις απογευματινές ακολουθίες.
ΕΚ ΤΟΥ ΙΕΡΟΥ ΝΑΟΥ