Γυναίκες Γ.Α.Σ Αλεξάνδρεια:”Ασταμάτητες οι γυναίκες μας! “

Ένα Σαββατοκύριακο γεμάτο νίκες για το σύλλογό μας. Συνέχισε το νικηφόρο της σερί η γυναικεία μας ομάδα.

Την Κυριακή το βράδυ ταξίδεψε στη Κατερίνη για να αντιμετωπίσει τον Αρχέλαο.

Το παιχνίδι αρχικά ήταν ισορροπημένο καθώς στα δύο πρώτα σετ οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ. Και τα δύο κρίθηκαν στις λεπτομέρειες κατακτώντας από ένα και οι δύο ομάδες(26-28, 30-28). Αδύνατο σημείο για την ομάδα μας σ’ αυτά τα πρώτα δύο σετ ήταν τα πολλά χαμένα σέρβις.

Στη συνέχεια οι αθλήτριές μας ανέβασαν κατακόρυφα την απόδοσή τους, μείωσαν τα λάθη, κατέκτησαν τα δύο επόμενα σετ (14-25 & 14-25) κι έφτασαν σε μία εύκολη νίκη! Μία νίκη, τρίτη συνεχόμενη, που μας καθιερώνει στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα της Β’ Εθνικής και μας κάνει να βλέπουμε με αισιοδοξία το μέλλον!

ΣΕΤ : (26-28, 30-28, 14-25, 14-25)

Σύνθεση : Παπαεμμανουήλ Κωνσταντίνα, Τόζογλου Γεύση, Χατζοπούλου Δήμητρα, Αρνάκη Ελισσάβετ, Χουτζοπούλου Χριστίνα, Πουρλιοτοπούλου Βιβή, Παπαδήμα Νάσια, Παπαζήση Αλεξάνδρα, Ντούφα Στέλλα, Τρύπου Έλσα, Μάρτου Κατερίνα

Επόμενη αγωνιστική :

Γ.Α.Σ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ – Γ.Σ. ΓΡΕΒΕΝΩΝ

Κυριακή 26/1/2020

Ώρα :16:00

Γυναίκες ΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ 1 Γυναίκες ΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ 2 Γυναίκες ΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ 3 Γυναίκες ΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ 4 Γυναίκες ΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ 5 Γυναίκες ΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ 6 Γυναίκες ΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ 8 Γυναίκες ΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ 9

Προηγούμενο άρθροΕτήσιο Συμπόσιο Λέσχης Αρχιμαγείρων Βορείου Ελλάδος: Με το βλέμμα στραμμένο στους Ολυμπιακούς Αγώνες Μαγειρικής
Επόμενο άρθροΠαράταση Προσωρινών Κυκλοφοριακών Ρυθμίσεων επί της οδού Αγίου Δημητρίου και της παρόδου Κοντογεωργάκη στην Βέροια