ΓΑΣ Ροδοχωρίου – ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας 2 – 5. Μια ανάσα από την κορυφή ο δικέφαλος. – βίντεο – φωτό

Νίκη ουσίας και κυρίως ψυχολογίας, αυτή που πέτυχε ο ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας μέσα στην έδρα του Ροδοχωρίου επί του τοπικού ΓΑΣ με σκορ 5-2. Και αυτό γιατί η επιτυχία του δικεφάλου συνδυάστηκε με την απώλεια βαθμών της πρωτοπόρου Νίκης Αγκαθιάς, με συνέπεια η μεταξύ τους διαφορά να μειωθεί μόλις στον ένα βαθμό.

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα του ΠΑΟΚ κυριάρχησε ολοκληρωτικά στο τερέν, με αποτέλεσμα να προηγηθεί εύκολα με 4-0 και ουσιαστικά να καθαρίσει το παιχνίδι. Σκόραραν στο 5΄ ο Αργυρόπουλος, ο Πετράι στο 20΄ και στο 25΄ και ο Φωτιάδης στο 33΄. Με το ξεκίνημα της επανάληψης και μόλις στο 46΄, ο Ζωγράφος έγραψε το 0-5. Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι κατάφεραν να αντιδράσουν ισορροπώντας το παιχνίδι και μειώνοντας την τελική διαφορά στο 2-5, με δύο γκολ του Μπουρδάνου στο 50΄ και στο 89΄.

Μετά τη λήξη του αγώνα οι ασπρόμαυροι πανηγύρισαν μαθαίνοντας το αποτέλεσμα του αγώνα της Αγκαθιάς στο Μακροχώρι, αφού πλέον απέχουν μόλις ένα βαθμό από τους πρωτοπόρους. Όπως όλα δείχνουν η πρωτιά θα κριθεί στο μεγάλο ντέρμπι της τελευταίας αγωνιστικής ΠΑΟΚ-Αγκαθιάς, όπου οι γηπεδούχοι θα χρειάζονται μόνο νίκη με οποιοδήποτε σκορ, ενώ οι φιλοξενούμενοι θα βολεύονται με δύο αποτελέσματα (ισοπαλία ή δική τους νίκη).

Διαιτητής του αγώνα ο κ. Λαζάρου, με βοηθούς τους κκ. Κελεσίδη και Δεβετζίδη.

ΓΑΣ Ροδοχωρίου: Καζεπίδης, Κοτζαχρήστος, Τενεκετζή (46΄ Τσίλης), Ασλάνογλου, Κελεσίδης (59΄ Κουλιανίδης), Μπρέγκου, Ρίσσου, Μπουρδάνος, Μισιρλίδης (59΄ Μαγγίζης), Σακελλάρης, Μουρουζίδης (46΄ Πέτγαζλης).

ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας: Ευαγγελόπουλος, Κίτσας Ν, Αθανασιάδης, Βασιλείου, Κούκλας Α, Καρατάσιος, Ζωγράφος, Φωτιάδης (46΄ Μπεκτάς), Πατατούκας (74΄ Κούκλας Χ), Πετράι, Αργυρόπουλος (85΄ Καραντουλαμάς).

Φώτο:

RODOX PA AL 1RODOX PA AL 2RODOX PA AL 3RODOX PA AL 4RODOX PA AL 5RODOX PA AL 6RODOX PA AL 7RODOX PA AL 8RODOX PA AL 9RODOX PA AL 10RODOX PA AL 11RODOX PA AL 12RODOX PA AL 13RODOX PA AL 14RODOX PA AL 15RODOX PA AL 16RODOX PA AL 17RODOX PA AL 18RODOX PA AL 19RODOX PA AL 20RODOX PA AL 21RODOX PA AL 22RODOX PA AL 23RODOX PA AL 24RODOX PA AL 25RODOX PA AL 26RODOX PA AL 27RODOX PA AL 28RODOX PA AL 29RODOX PA AL 30

Προηγούμενο άρθροΤι δήλωσε ο παλαίμαχος διεθνής ποδοσφαιριστής του Ηρακλή Λάκης Παπαϊωάννου για το παρόν και το μέλλον του Ηρακλή στο emvolos.gr. – Βίντεο – Φώτο
Επόμενο άρθροΆρης Παλαιοχωρίου – ΑΕ Χαρίεσσας 1 – 0. Ανώτερος στην επανάληψη ο Άρης, πήρε τη νίκη με τον ..Άρη (Μιχαηλίδη)! – βίντεο – φωτό