ΓΑΣ Ροδοχωρίου – Νίκη Αγκαθιάς 1-3. Χορταστικό φιλικό με θετικές εντυπώσεις. – βίντεο – φωτό

Σε ένα σημαντικό φιλικό του Σαββατοκύριακου στην Ημαθία, Ροδοχώρι και Αγκαθιά άφησαν αμφότεροι αρκετά καλές εντυπώσεις, μοιράζοντας υποσχέσεις στους φιλάθλους τους για τη φετινή σεζόν. Τελική νικήτρια η πιο έμπειρη Νίκη Αγκαθιάς με σκορ 3-1 σε έναν αγώνα που είχε γκολ, φάσεις, στρωτό και γρήγορο ποδόσφαιρο και από τις δύο ομάδες.

Το συγκρότημα του Σταύρου Κωστογλίδη φάνηκε σαφώς πιο βελτιωμένο από τα τελευταία φιλικά, δημιουργώντας φάσεις και αποδίδοντας γρήγορο ποδόσφαιρο με κάτω τη μπάλα. Οι γηπεδούχοι του Δημήτρη Κοτζαμάνη αντίστοιχα, ακολούθησαν σε ρυθμό τους ανώτερους ποιοτικά φιλοξενούμενους ιδιαίτερα στο δεύτερο ημίχρονο και έδειξαν ότι φέτος θα παρουσιάσουν ένα σίγουρα πιο δυνατό σύνολο, με αρκετά υψηλές φιλοδοξίες.

Το σκορ για τη Νίκη άνοιξε ο Γκελοσάνι μόλις στο 3′, με το αυτογκόλ του Μπρέγκου στο 30′ να γράφει το 0-2 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και στο 60′ ο Σιδηρόπουλος σημείωσε το 0-3 για τους ασπρόμαυρους, με τον Παπάζη να μειώνει σε 1-3 στο 70′ διαμορφώνοντας το τελικό σκορ.

Άριστη η διαιτησία του ρέφερι Κελεσίδη, όπως και οι υποδείξεις των βοηθών του Χαλατζιούκα και Ασβεστάρα.

ΓΑΣ Ροδοχωρίου: Ευαγγελόπουλος, Παπαδόπουλος, Κοτζαχρήστος, Ασλάνογλου, Μαγγίζης, Μπρέγκου, Μισιρλής, Wellington, Κουλιανίδης, Βούλγαρης, Μουρουζίδης.

Νίκη Αγκαθιάς: Τόλιος, Τριανταφυλλίδης, Γιατζιτζόγλου, Γιαννόπουλος, Ρογγότης, Πέτκος, Αβραμόπουλος, Σούκιας, Χατζόπουλος, Λαζόπουλος, Γκελοσάνι (αρχική 11άδα), Κανάκης, Στυλίδης, Κίτσας Ε, Σιδηρόπουλος, Ευαγγελόπουλος, Ζησιόπουλος, Κωσταγιάννης, Τριανταφυλλόπουλος.