ΓΑΣ Ροδοχωρίου – Μέγας Αλέξανδρος Αγίας Μαρίνας 2-1. Όλα κρίθηκαν στο 1ο δεκάλεπτο του β’ ημιχρόνου.- Βίντεο – Φώτο

Το πρώτο δεκάλεπτο του 2ου ημιχρόνου ήταν αυτό που καθόρισε τον σημερινό νικητή στο παιχνίδι που έγινε στο γήπεδο του Ροδοχωρίου μεταξύ του τοπικού ΓΑΣ και του Μέγα Αλέξανδρου Αγίας Μαρίνας.

Το παιχνίδι διεξήχθη σε βαρύ τερέν καθώς οι συνεχείς βροχοπτώσεις μετέτρεψαν το γήπεδο σε βούρκο. Στο πρώτο ημίχρονο υπήρξε ελαφρά υπεροχή του ΓΑΣ ο οποίος κινήθηκε καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και απείλησε σε δύο τρεις περιπτώσεις την εστία του Καζεπίδη.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 1ο δεκάλεπτο κρίθηκαν τα πάντα καθώς μόλις στο 47’ ο Ρίσσου άνοιξε το σκορ εκμεταλλευόμενος την ωραία μεταβίβαση του Μωυσίδη. Ο Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων απάντησε 6’ αργότερα με τον Χάρη Συμεωνίδη να φέρνει το ματς στα ίσια εκμεταλλευόμενος ασίστ του Τεπετού . Στην συνέχεια το Ροδοχώρι στο 55’ πήρε ξανά την πρωτοπορία στο σκορ με τον Πέτγαζλη ο οποίος με πλασέ διαμόρφωσε το  2-1 σκορ το οποίο έμελλε να είναι και το τελικό της αναμέτρησης.

Διαιτητής ο κος Μελτζανίδης με βοηθούς τους κ.κ Νατσιούρα, Αργυρίου

ΓΑΣ Ροδοχωρίου

Καζεπίδης, Κοτζαχρήστος Τσίλης Ασλάνογλου Μωυσίδης(70’ Φρέντι), Μπρέγκου, Ρίσσου, Ουέλινγκτον Μπουρδάνος (64’ Σακελλάρης), Κουλιανίδης(90’ Εξαρχόπουλος), Πέτγαζλης(86’ Μισιρλίδης).

Μέγας Αλέξανδρος Αγίας Μαρίνας

Λιακόπουλος Παπαδόπουλος, Πέγιος, Αργυρόπουλος, Λιάπης, Νιογκάνα, Κεχαΐδης(46’ Κολίτσης) Τεπετός, Κούβαρος Μ.(88’ Μπάκανος), Πατσιαβούρας (62’ Τηλκερίδης), Συμεωνίδης.

RODOXAGMAR 1RODOXAGMAR 2RODOXAGMAR 3RODOXAGMAR 4RODOXAGMAR 5RODOXAGMAR 6RODOXAGMAR 7RODOXAGMAR 8RODOXAGMAR 9RODOXAGMAR 10RODOXAGMAR 11RODOXAGMAR 12RODOXAGMAR 13RODOXAGMAR 14RODOXAGMAR 15RODOXAGMAR 16

Προηγούμενο άρθροΑΕ Χαρίεσσας – Νίκη Αγκαθιάς 0-4. Δεν κόλλησαν ούτε στη λάσπη, ούτε στον αντίπαλο οι πρωτοπόροι. – βίντεο – φωτό
Επόμενο άρθροΓΑΣ Αλεξάνδρεια – ΑΕ Βατανιακού-Σάρισας 62-54. Αυλαία α΄ γύρου με νίκη για τον ΓΑΣ. – βίντεο – φωτό