ΓΑΣ Μελίκης – ΓΣ Τιτάνες Παλαμά 54-87 (βίντεο-δηλώσεις)

Την ήττα με 87-54 γνώρισε σήμερα εντός έδρας ο ΓΑΣ Μελίκης από την ισχυρή ομάδα των Τιτάνων Παλαμά. Αμφίρροπο το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν πόντο-πόντο στο σκορ (19-18).

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ξεφύγουν στο σκορ, με χαρακτηριστική ευστοχία από μακρινή και μέση απόσταση των παικτών τους (ημ: 25-52).

Στην επανάληψη το σκορ και η διαφορά παρέμεινε, με τον προπονητή του ΓΑΣ Μελίκης κ. Ιορδάνη Ασλανίδη να ρίχνει στο παιχνίδι και αρκετούς νεαρούς παίκτες. Τελικό σκορ: 54-87

Επόμενη εκτός έδρας δοκιμασία για τον ΓΑΣ Μελίκης η αναμέτρησή του στο Πολύκαστρο, απέναντι στον τοπικό Εύαθλο.

Δείτε στιγμιότυπα του αγώνα καθώς και τις δηλώσεις του coach της Μελίκης κ. Ιορδάνη Ασλανίδη, στο βίντεο που ακολουθεί.

Δείτε στιγμιότυπα του αγώνα και δηλώσεις του προπονητή κ. Ιορδάνη Ασλανίδη:

dsc06528-copydsc06529-copydsc06524-copydsc06530-copydsc06523-copydsc06543-copydsc06544-copydsc06546-copydsc06552-copy

Προηγούμενο άρθροΘρίαμβος του Αντώνη Κορουτζή από το Πλατύ, με χρυσό και ασημένιο μετάλλιο στην Ιταλία!!! – (δηλώσεις)
Επόμενο άρθροΑνέκδοτα: Ο σεξουλιάρης νάνος…