ΓΑΣ Κοπανού-Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων 0-2 Σε τροχιά κορυφής τα Τρίκαλα! (βίντεο-φωτό)

Μεγάλος νικητής στο σημερινό ντέρμπι της Α1 ΕΠΣΗ ο Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων, που πέρασε με επαγγελματικό τρόπο από την έδρα του ΓΑΣ Κοπανού, υποχρεώνοντας την ομάδα των κιτρινόμαυρων στην πρώτη της φετινή ήττα.

Καλύτερος στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα ο Μέγας, έχασε αρκετές ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο με τους Κίτσα, Ζωγράφο, Πετκάκη και Κιρκιλιανίδη. Από την άλλη ο ΓΑΣ Κοπανού στάθηκε αρκετά καλά και έπαιξε σωστά τις αντεπιθέσεις, δημιουργώντας και αυτός από την πλευρά του δύο πολύ καλές ευκαιρίες για γκολ.

Ημίχρονο: 0-0.

Στην επανάληψη, λίγα μόλις δευτερόλεπτα μετά την έναρξη, ο Χρήστος Ζωγράφος άνοιξε το σκορ και παράλληλα άλλαξε τη μορφή του αγώνα. Οι γηπεδούχοι μετά την ψυχρολουσία του 0-1 μόλις στο 46΄ έδειξαν ότι δεν είχαν τις λύσεις για να αντιδράσουν, ενώ οι πράσινοι των Τρικάλων διαχειρίστηκαν έξυπνα το προβάδισμά τους με καλή κικλοφορία της μπάλας και κάποιες φαρμακερές αντεπιθέσεις. Σε μία από αυτές στο 72΄ ο Κίτσας έγραψε το 2-0 και ουσιαστικά τελείωσε το παιχνίδι. Ένα δοκάρι του Κουκουράκη στο 82΄ ήταν και η τελευταία μεγάλη φάση του ντέρμπι.

Τελικό σκορ: 0-2.

Διαιτητής ο κ. Τρεύλας και βοηθοί του οι κκ. Νατσιούρας και Χρυσάνης.

Δείτε στιγμιότυπα – γκολ στο βίντεο:

dsc07509dsc07514dsc07515dsc07517dsc07521dsc07532dsc07608

Προηγούμενο άρθροΑΕ Αλεξάνδρειας-Δόξα Λιανοβεργίου 3-2 Νίκη θρίλερ με ανατροπή και η μη αποδεκτή παραίτηση..!!(βίντεο – φωτο)
Επόμενο άρθροΔόξα Λιανοβεργίου: Ευχαριστήρια ανακοίνωση