ΓΑΣ Κοπανός – Αγροτικός Αστήρ Πλατέος 1-1. Ισοπαλία με νικητή το ποδόσφαιρο – Βίντεο – Φώτο

Πολύ όμορφο θέαμα είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν οι φίλαθλοι που παρευρέθηκαν στο σημερινό παιχνίδι μεταξύ του ΓΑΣ Κοπανού και του Αγροτικού Αστέρα Πλατέος το τελικό αποτέλεσμα του οποίου βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες με 1-1.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ δυνατά στο παιχνίδι κυριάρχησαν στο πρώτο ημίωρο και κατάφεραν να ανοίξουν πρώτοι το σκορ στο 13’ με τον Πρόιο Χ. που σκόραρε ανενόχλητος με κεφαλιά μέσα από την μικρή περιοχή, καθώς οι αμυντικοί του Πλατέος τον άφησαν ανενόχλητο. Πέντε λεπτά αργότερα ο Σπανός μπήκε μόνος του από δεξιά την κατάλληλη στιγμή πάσαρε στον Μπούφι το πλασέ του οποίου έστειλε την μπάλα να βρει  το οριζόντιο δοκάρι του Μουσκεφτάρα. Στο 31’ ο Κίρτσογλου από κοντά έχασε την ευκαιρία να φέρει το παιχνίδι στα ίσια όταν το πλασέ του οποίου απέκρουσε σωτήρια με το πόδι ο Κασαπίδης. Στα 39’ ο διαιτητής Λαζάρου υπέδειξε την εσχάτη των ποινών σε ανατροπή του Κίρτσογλου από τον Πρόιο που μετέτρεψε σε γκολ ο Μοσχόπουλος και έφερε το παιχνίδι στα ίσια και το σκορ ημιχρόνου σε 1-1, ενώ οι γηπεδούχοι είχαν άλλο ένα δοκάρι λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου σε εκτέλεση φάουλ του Κοσμά .

Στην επανάληψη οι δύο ομάδες μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι με το Πλατύ να δημιουργεί δύο ευκαιρίες με τους Μπαντή η κεφαλιά του οποίου έστειλε την μπάλα λίγο άουτ,  Αντωνίου η κεφαλιά του οποίου στο 52’ βρήκε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Κασαπίδη. Από κει και μετά και κυρίως το τελευταίο εικοσάλεπτο ο Κοπανός σφυροκόπησε την εστία του Μουσκεφτάρα ο οποίος πραγματοποίησε εκπληκτικές αποκρούσεις  σε σουτ των Κοσμά, Μπούφι, Οικονόμου με τους γηπεδούχους να έχουν και ένα δοκάρι σε αυτό το ημίχρονο σε σουτ του Μπούφι και γενικά να κυριαρχούν στο τελευταίο κομμάτι του παιχνιδιού.

Συμπερασματικά θα λέγαμε ότι το τελικό σκορ αφήνει παραπονούμενους κυρίως τους γηπεδούχους οι οποίοι κυριάρχησαν στο τελευταίο κομμάτι του παιχνιδιού, είχαν 3 δοκάρια και γενικά φάνηκαν περισσότερο σαν ομάδα, ενώ το Πλατύ θα λέγαμε ότι προσπάθησε να κλέψει το παιχνίδι δεν του βγήκαν  όμως οι φάσεις, καθώς οι ποδοσφαιριστές του ήταν φλύαροι στην τελική προσπάθεια, ενώ θα σταθούμε ιδιαίτερα στην πολύ καλή εμφάνιση του Μουσκεφτάρα ο οποίος με τις επεμβάσεις του χάρισε στο Πλατύ τον βαθμό της ισοπαλίας.

Διαιτητής ο κος Λαζάρου με βοηθούς τους κ.κ Χριστοδούλου Γ. και Μπογιατζόγλου.