![γασ αλ](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2017/01/γασ-αλ.jpg)
Μετά από το σοβαρό τραυματισμό της Δήμητρας στο παιχνίδι με τον Αίαντα στο Κιλκίς τα νεοτέρα έχουν ως εξής: αρχικά ο τραυματισμός ήταν σοβαρός λόγο της θέσης του κατάγματος στον αστράγαλο , η Δήμητρα τυχερή στην ατυχία της διακομίστηκε στο ορθοπεδικό τμήμα του νοσοκομείου Κιλκίς που εφημέρευε και μάλιστα άμεσα χειρουργήθηκε από τον διευθυντή του ορθοπεδικού τμήματος ο οποίος διαβεβαίωσε για την απόλυτα επιτυχημένη έκβαση της εγχείρηση .
Επίσης ανέφερε ότι δεν χρειάστηκε στην επέμβαση να μπουν λάμες και ότι η Δήμητρα κατά την διάρκεια της ανάρρωσης της θα έχει μόνο γύψο.
Κατά τον τραυματισμό ζήτησε η ομάδα μας να αναβληθεί το παιχνίδι και με την σύμφωνη γνώμη του προπονητή του Αίαντα λόγο του σοκ των άλλων κοριτσιών όμως ο διαιτητής ακολουθώντας τον κανονισμό δεν επέτρεψε την αναβολή. Τα κορίτσια μας πραγματικά παλικάρια συνέχισαν το παιχνίδι για να τιμήσουν ένα άλλο παλικάρι όπως είπαν , την Δήμητρα.
Σύσσωμος ο ΓΑΣ Αλεξάνδρειας εύχεται ολόψυχα γρήγορη ανάρρωση στη Δήμητρα και γρήγορη επιστροφή.