ΓΑΣ Αλεξάνδρεια – Εδεσσαϊκός 72 – 57. 10 στα 10 για τον εκπληκτικό ΓΑΣ που στρογγυλοκάθησε στην 3η θέση! – βίντεο – φωτό

Ασταμάτητη η ομάδα του ΓΑΣ Αλεξάνδρεια, πέτυχε σήμερα την δέκατη συνεχόμενη νίκη της και παραμένει σταθερά στην 3η θέση της βαθμολογίας της Α ΕΚΑΣΚΕΜ.

Επιβλήθηκε σήμερα εντός έδρας του Εδεσσαϊκού 72-57, έπειτα από ένα φοβερό ντεμαράζ στο δεύτερο ημίχρονο. Η ομάδα της Έδεσσας μπήκε πιο δυνατά στον αγώνα, καταφέρνοντας να ελέγχει τον ρυθμό σε όλο το πρώτο ημίχρονο με διαφορές έως δέκα πόντων. Στην επανάληψη ο ΓΑΣ άρχισε την αντεπίθεσή του, καταφέρνοντας να περάσει μπροστά με τη λήξη του 3ου δεκαλέπτου (48-45). Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι κυριάρχησαν πλήρως στον αγωνιστικό χώρο, με τη διαφορά να εκτοξεύεται τελικά στους 15 πόντους. Τελικό 72-57.

Τα δεκάλεπτα: 12-21, 25-32 (ημ), 48-45, 72-57.

Δείτε στιγμιότυπα του αγώνα στο βίντεο:

GAAL EDES 1GAAL EDES 2GAAL EDES 3GAAL EDES 4GAAL EDES 5GAAL EDES 6GAAL EDES 7GAAL EDES 8GAAL EDES 9GAAL EDES 10GAAL EDES 11GAAL EDES 12GAAL EDES 13GAAL EDES 14GAAL EDES 15GAAL EDES 16GAAL EDES 17GAAL EDES 18GAAL EDES 19GAAL EDES 20GAAL EDES 21GAAL EDES 22GAAL EDES 23GAAL EDES 24GAAL EDES 25GAAL EDES 26GAAL EDES 27GAAL EDES 28GAAL EDES 29GAAL EDES 30

Προηγούμενο άρθροΝίκη Αγκαθιάς – Μ. Αλέξανδρος Αγ. Μαρίνας 2 – 0. Νίκησε αντίπαλο και βούρκο και οδηγεί σταθερά την κούρσα της Α1. – βίντεο – φωτό
Επόμενο άρθροΛιανοβέργι: Αποκριάτικο ξεφάντωμα στο χορό του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων. – (Βίντεο-φωτό)