ΓΑΣ Αλεξάνδρεια – ΑΕ Βατανιακού-Σάρισας 62-54. Αυλαία α΄ γύρου με νίκη για τον ΓΑΣ. – βίντεο – φωτό

Πολύτιμη νίκη πέτυχε σήμερα το απόγευμα ο ΓΑΣ Αλεξάνδρεια επί του Βατανιακού με σκορ 62-54, στα πλαίσια της 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος μπάσκετ της Α ΕΚΑΣΚΕΜ.

Γιώργος Γκιώνης
Ρεπορτάζ: Γιώργης Γκιώνης

Ο ΓΑΣ κράτησε την πρωτοπορία του σκορ σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού, η οποία άγγιξε τους 10 πόντους. Με το ξεκίνημα του 3ου δεκαλέπτου η ομάδα του Βατανιακού πέρασε στην αντεπίθεση καταφέρνοντας να μειώσει το σκορ έως τους δύο πόντους, κάνοντας τη συνέχεια το ματς πραγματικό ντέρμπι.

Τελικά ο γηπεδούχος ΓΑΣ δεν έχασε την πρωτοπορία, καταφέρνοντας τη σημαντική νίκη με τελικό σκορ 62-54.

Ακολουθεί την επόμενη αγωνιστική και πρεμιέρα του β΄γύρου το κομβικό παιχνίδι εντός έδρας με την ΑΓΕ Πιερίας. Και αυτό γιατί ο ΓΑΣ Αλεξάνδρεια με ενδεχόμενη νίκη πιθανό να αλλάξει στόχους και βλέψεις για τη συνέχεια, αφού θα αρχίσει πλέον να “κρυφοκοιτάει” την προνομιούχο για τα play off, τέταρτη θέση στην τελική κατάταξη.

Τα δεκάλεπτα του σημερινού αγώνα: 25-22, 34-24 (ημ), 45-38, 62-54.

Δείτε στιγμιότυπα του αγώνα στο βίντεο:

Φώτο:

GALBATAN 1GALBATAN 2GALBATAN 3GALBATAN 4GALBATAN 5GALBATAN 6GALBATAN 7GALBATAN 8GALBATAN 9GALBATAN 10GALBATAN 11GALBATAN 12

Προηγούμενο άρθροΓΑΣ Ροδοχωρίου – Μέγας Αλέξανδρος Αγίας Μαρίνας 2-1. Όλα κρίθηκαν στο 1ο δεκάλεπτο του β’ ημιχρόνου.- Βίντεο – Φώτο
Επόμενο άρθροΑγροτικός Αστέρας Πλατέος: Κάλεσμα φιλάθλων για τον εντός έδρας αγώνα με τον Αλιάκμονα Νησελίου.