Φίλιππος Μελίκης – Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων 2-4. Έβρεχε ..γκολ! – βίντεο – φωτό

Σχετικά εύκολα όπως αναμενόταν, ο Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων πέρασε με νίκη από το γήπεδο του Νεοκάστρου επί του Φίλιππου Μελίκης, με σκορ 4-2.

Είχε την υπεροχή στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα, αν και καρδιοχτύπησε τους φιλάθλους του στα μισά του β΄ημιχρόνου, όταν ο Φίλιππος με μπροστάρη τον Μαμουτόπουλο που πέτυχε δύο γκολ μέσα σε δύο λεπτά έδειξε να ξαναμπαίνει στο παιχνίδι.

Στο 11΄ ο Ζησιόπουλος πλαγιοκόπησε την άμυνα και έβγαλε την ασίστ στον Παρσόπουλο Α. που από κοντά άνοιξε το σκορ για τα Τρίκαλα. Στο 20΄ τα Τρίκαλα σημείωσαν και δεύτερο γκολ με τον Ζησιόπουλο (0-2). Στο 26΄ απ’ ευθείας κόρνερ του Κουκουράκη βρίσκει στο οριζόντιο δοκάρι του Τσιώμου. Το ματς φάνηκε να καθαρίζει στο 60΄, με το νεαρό Βουλγαράκη να σημειώνει το 0-3. Ο ταλαντούχος Φίλιππος Μαμουτόπουλος όμως, με δύο προσωπικά γκολ στο 69΄ και 70΄ έβαλε στο ..κόλπο ξανά τον Φίλιππο. Τα Τρίκαλα ξαναπήραν μπρος και με πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα ο Παρσόπουλος Α. πήραν ξανά αέρα δύο τερμάτων (2-4). Το παιχνίδι έκλεισε με ένα δοκάρι για τον Φίλιππο στο 87΄, από εκτέλεση φάουλ του Μαμουτόπουλου.

Διαιτητής ο κ. Κελεσίδης, βοηθοί οι κ.κ. Μπέκας και Βαλκάνος.

Φίλιππος Μελίκης: Τσιώμος, Κακαγιάννης, Τσιλίκας, Ντόβας, Τραούδας (66΄ Περπερίδης), Παρσόπουλος Ε, Τεγούσης, Λουμάνι (50΄ Μάρκου), Πιτσάβας (70΄ Παράσχος), Μαμουτόπουλος, Κίτσα.

Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων: Αργυρόπουλος, Ατανάσοφ, Κιρκιλιανίδης Η, Τσιρίδης (70΄ Τζιλόπουλος), Πέικος, Κουκουράκης (46΄ Βλάχος), Σωτηράκης, Αναδολού, Ζησιόπουλος (46΄ Βουλγαράκης), Παρσόπουλος Α, Λίτσι (70΄ Ανδρίτσος).

ΜΕΛ ΤΡΙ 1 ΜΕΛ ΤΡΙ 2 ΜΕΛ ΤΡΙ 3 ΜΕΛ ΤΡΙ 4 ΜΕΛ ΤΡΙ 5 ΜΕΛ ΤΡΙ 6 ΜΕΛ ΤΡΙ 7 ΜΕΛ ΤΡΙ 8

Προηγούμενο άρθροΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας – Αγροτικός Αστέρας Πλατέος 2- 0. Κέρδισε και παραμένει πρώτος – Βίντεο – Φώτο
Επόμενο άρθροΑλεξάνδρεια: Ενημερωτική εκδήλωση του Πολιτικού Φορέα ΕΛΛΗΝΩΝ ΣΥΝΕΛΕΥΣΙΣ – βίντεο – φωτό