Φίλιππος Μελίκης-Α.Ε. Σχοινά 1-1. Από ένα ημίχρονο είχαν οι δύο ομάδες. Δίκαιη η ισοπαλία

Σε ένα παιχνίδι που οι δύο ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο το ισόπαλο αποτέλεσμα φαντάζει δίκαιη μοιρασιά, με το τελικό αποτέλεσμα να διαμορφώνεται σε 1-1 με τις δύο ομάδες να προσφέρουν όμορφο θέαμα, παρότι επικρατούσε  αφόρητη ζέστη.

Το τελευταίο απόκτημα της Α.Ε Σχοινά Κώστας Χαλβατζής άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους στο 19′, ενώ οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 69′ με τον Φρίξο Μανωλόπουλο με απευθείας εκτέλεση φάουλ,  ενώ ο ίδιος ποδοσφαιριστής έχασε και άλλες ευκαιρίες για να καθαρίσει το παιχνίδι. Πρόκειται για έναν επιθετικό ο οποίος έχει δείξει από πέρσι πολύ καλά στοιχεία τον οποίον δυστυχώς θα στερηθεί ο Φίλιππος Μελίκης το επόμενο διάστημα καθότι θα εκπληρώσει τις στρατιωτικές του υποχρεώσεις.  Συμπερασματικά οι δύο ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο με τους φιλοξενούμενους να εμφανίζουν καλύτερο πρόσωπο στο πρώτο ημίχρονο,  ενώ οι γηπεδούχοι επικράτησαν στο δεύτερο

Διαιτητής ο κος Παζαρτζικλής,  με βοηθούς τους κ.κ. Μπέκα, Γκόγκα.

Φίλιππος Μελίκης(Παρσόπουλος)

Θεοδώρου,  Παράσχος, Μελιόπουλος,  Μοσχόπουλος,  Θυμιόπουλος,  Μπατσίλας,  Βενιόπουλος,  Λαναράς,  Κίτσας, Παρσόπουλος,  Μανωλόπουλος,  Αλεξίου,  Γιδάρης, Μαμουτόπουλος , Αλεξίου, Γίδαρης Μαμουτόπουλος, Μπεκτάς,  Καραγκιζόπουλος, Τσολαΐδης, Παρσόπουλος .

ΑΕ Σχοινά (Κατσάρας):

Κατράνας , Πέικος, Βουλγαρόπουλος, Κίτσας Ελ., Αβραμόπουλος, Κίτσας Ν., Συμεωνίδης, Νίκου,  Χαλβατζής,  Πετράι, Πέτκος, Μοσχώβης, Μπαλής, Θεοδώρου, Πιπιλιάρης,  Μαραγκός,  Μουσκεφτάρας, Λαζής.

ΜΕΛ ΣΧ 7 ΜΕΛ ΣΧ 8 ΜΕΛ ΣΧ 9 ΜΕΛ ΣΧ 10 ΜΕΛ ΣΧ 11 ΜΕΛ ΣΧ 12 ΜΕΛ ΣΧ 13 ΜΕΛ ΣΧ 14 ΜΕΛ ΣΧ 15 ΜΕΛ ΣΧ 16 ΜΕΛ ΣΧ 17 ΜΕΛ ΣΧ 18

Προηγούμενο άρθροΦιλικό: Αγία Μαρίνα – Ροδοχώρι 3-1. Αισιόδοξο μήνυμα η συμμετοχή νεαρών παικτών. – βίντεο – φωτο