Φίλιππος Αλεξάνδρειας – Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων 1-1. Μοιρασιά στο ντέρμπι που δεν βολεύει κανέναν. – Βίντεο-Φώτο

Ισόπαλο 1-1 έληξε το γειτονικό ντέρμπι στην Αλεξάνδρεια μεταξύ του τοπικού Φιλίππου και του Μέγα Αλέξανδρου Τρικάλων. Ισορροπημένο το πρώτο ημίχρονο και με λίγες φάσεις όπου και οι δύο ομάδες έδειξαν ιδιαίτερες προσεκτικές.

Πιο δυνατά μπήκαν τα Τρίκαλα στην επανάληψη παίρνοντας τα ηνία του αγώνα. Ευτύχησαν να προηγηθούν στο 65 με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του αρχηγού Γιάννη Κιρκιλιανίδη.

Ο Φίλιππος προσπάθησε να αντιδράσει χωρίς όμως να μπορέσει να δημιουργήσει τη μεγάλη φάση. Τα Τρίκαλα φάνηκαν μάλιστα πιο απειλητικά βγαίνοντας αρκετές φορές στην κόντρα. Στο 84ο λεπτό όμως ο Πέικος με εκπληκτική ενέργεια και φοβερό σουτ ισοφάρισε, δίνοντας άγρια ομορφιά στα εναπομείναντα λεπτά του αγώνα. Οι δύο προπονητές στα τελευταία λεπτά διεκδίκησαν τη νίκη ρίχνοντας όλα τα επιθετικά τους όπλα χωρίς όμως να αλλάξει το ισόπαλο 1-1.

Φίλιππος Αλεξάνδρειας

Κούζας, Σκοπελίτης, Δημητρίου, Κούμπουλα Πέικος, Πιπιλιάρης, Αβραμόπουλος, Σκλιοπίδης, Κιβρακίδης, Καραχαλίδης, Ηλιούπολη.

Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων

Αργυρόπουλος, Κίτσας Λ., Τσιότρας, Πετκακης, Τσουλχάη, Ταταρίδης, Κιρκιλιανίδης, Κουκουράκης, Παρσόπουλος, Κίτσας Γ., Πατσιαβούρας.

FILALEX TRIKA 2
FILALEX TRIKA 1

FILALEX TRIKA 3FILALEX TRIKA 4FILALEX TRIKA 5FILALEX TRIKA 6FILALEX TRIKA 7FILALEX TRIKA 8FILALEX TRIKA 9FILALEX TRIKA 10FILALEX TRIKA 11FILALEX TRIKA 12FILALEX TRIKA 13FILALEX TRIKA 14FILALEX TRIKA 15FILALEX TRIKA 16FILALEX TRIKA 17FILALEX TRIKA 18FILALEX TRIKA 19FILALEX TRIKA 20FILALEX TRIKA 21FILALEX TRIKA 22FILALEX TRIKA 23FILALEX TRIKA 24FILALEX TRIKA 25FILALEX TRIKA 26FILALEX TRIKA 27FILALEX TRIKA 28FILALEX TRIKA 29FILALEX TRIKA 30FILALEX TRIKA 31FILALEX TRIKA 32FILALEX TRIKA 33FILALEX TRIKA 34FILALEX TRIKA 35FILALEX TRIKA 36FILALEX TRIKA 37FILALEX TRIKA 38FILALEX TRIKA 39FILALEX TRIKA 40FILALEX TRIKA 41FILALEX TRIKA 42FILALEX TRIKA 43FILALEX TRIKA 44FILALEX TRIKA 45FILALEX TRIKA 46FILALEX TRIKA 47FILALEX TRIKA 48

Προηγούμενο άρθροΚιλκισιακός – ΦΑΣ Νάουσα 3-1. Νίκη ανάσα για τον Κιλκισιακό. Φωνάζει η Νάουσα για τα δύο ακυρωθέντα γκολ. – Βίντεο – Φώτο
Επόμενο άρθροΚιλκισιακός – ΦΑΣ Νάουσα 3-1. Δείτε καρέ – καρέ τις φάσεις για τις οποίες διαμαρτύρεται ο ΦΑΣ Νάουσα – Βίντεο – Φώτο