Φιλικό: Θύελλα Σταυρού – Κ17 Βέροια 2-1. Εντυπωσίασαν τα δύο νεανικά σύνολα. – βίντεο – φωτο

Αρκετό φίλαθλο κόσμο προσέλκυσε το αποψινό φιλικό που έγινε στο γήπεδο του Σταυρού, ανάμεσα στην τοπική Θύελλα και την Κ17 ομάδα της Βέροιας.

Και μάλιστα τα δύο νεανικά σύνολα αντάμειψαν τους θεατές, χαρίζοντάς τους ένα γεμάτο ποδοσφαιρικά παιχνίδι, με ακατάπαυστο ρυθμό, αρκετές όμορφες φάσεις και γκολ. Στο σκορ προηγήθηκαν οι γηπεδούχοι με τον Θυμιόπουλο Ν. στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου (1-0). Οι νεαροί της Βέροιας ισοφάρισαν με τον Λαζικίδη στο 47′ (1-1). Το γκολ της νίκης για τη Θύελλα πέτυχε αμέσως μετά, στο 49′ ο Ντινόπουλος. Τελικό 2-1.

Διαιτητής: Μουρατίδης.

Θύελλα Σταυρού (Ζαρογιάννης): Αποστολίδης, Περτσούνης, Μυλωνάς Αλ., Παπουλίδης, Ντινόπουλος, Δελιόπουλος, Θυμιόπουλος Δ., Θυμιόπουλος Ν., Μυλωνάς Αχ., Παπαδόπουλος, Μελιόπουλος, Κεϊσίδης, Μπακάλης, Ορφανίδης, Πάσχος, Σαρηκυριακίδης Γ., Σαρηκυριακίδης Σ., Σεχι.

Κ17 Βέροια (Ανθυμιάδης): Αδαμίδης, Χαβιαρόπουλος, Σακάκος, Παπαθεοδώρου, Βρανάς, Βασιλειάδης, Παπαϊωάννου, Φωτόπουλος, Λουτζιανιώτης, Λαζακίδης, Τσέας, Τσανασίδης, Μελιόπουλος, Τσερεμέτας, Αμπρικίδης, Γιαγτζίδης, Μαργαρίτης, Λουφάκης.

Φωτογραφίες

ΣΤΑΥ ΒΕΡ 1 ΣΤΑΥ ΒΕΡ 2 ΣΤΑΥ ΒΕΡ 3 ΣΤΑΥ ΒΕΡ 4 ΣΤΑΥ ΒΕΡ 5 ΣΤΑΥ ΒΕΡ 6 ΣΤΑΥ ΒΕΡ 7 ΣΤΑΥ ΒΕΡ 8 ΣΤΑΥ ΒΕΡ 9 ΣΤΑΥ ΒΕΡ 10 ΣΤΑΥ ΒΕΡ 11 ΣΤΑΥ ΒΕΡ 12 ΣΤΑΥ ΒΕΡ 13 ΣΤΑΥ ΒΕΡ 14 ΣΤΑΥ ΒΕΡ 15 ΣΤΑΥ ΒΕΡ 16

Προηγούμενο άρθροΠΑΟ Κουλούρας- ΑΕ Αλεξάνδρειας 3-2. Φιλική ήττα για την ΑΕ που παρουσίασε βελτιωμένη εικόνα – Βίντεο-Φώτο
Επόμενο άρθροΦιλικό: ΑΕ Καβασίλων – Αστέρας Τριποτάμου 1-5. Γκολ και θέαμα σε ένα ανοικτό ματς. – βίντεο – φωτο