![AST-KYM-FIL-(5)](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2017/12/AST-KYM-FIL-5-696x392.jpg)
Γιορτινό φιλικό έγινε σήμερα το απόγεμα στο γήπεδο του Πλατέος, όπου ο τοπικός Αγροτικός Αστέρας υποδέχθηκε τη δυνατή ομάδα του ΠΑΟΚ Κυμίνων-Μαλγάρων.
Ρεπορτάζ: Γιώργης Γκιώνης
Μία ομάδα με αρκετά καλή ως τώρα πορεία στο πρωτάθλημα της Α ΕΠΣΜ, όπου κατέχει την 4η θέση στη βαθμολογία. Τελικό σκορ 5-2 υπέρ του γηπεδούχου Αστέρα, που ανέτρεψε το αρχικό 0-2 εις βάρος του.
Σκόρερς για το Πλατύ οι Κύρτσογλου (2), Τσογμελίδης (2) και Μπαντής.