ΦΑΣ Νάουσα – Ηρακλής 0-2. Φιλική νίκη για τον Ηρακλή στην Νάουσα. Έδειξε καλά στοιχεία και ο ΦΑΣ – βίντεο – φωτο

Παίζοντας καλό ποδόσφαιρο στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Ηρακλή Θεσσαλονίκης κατάφερε να επιβληθεί του ΦΑΣ Νάουσα με 2-0  και να κατακτήσει την  νίκη στο πρώτο φιλικό της φετινής αγωνιστικής περιόδου.

Και τα δύο γκολ του Ηρακλή σημειώθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο με τον   Αμαραντίδη  στο 74’ να ανοίγει τον δείκτη του σκορ με κοντινό σουτ, , ενώ το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 81’ με τον Καραντασιάδη με κεφαλιά, ύστερα από εκτέλεση κόρνερ  του Παναγιωτούδη. Συμπερασματικά θα λέγαμε ότι ο  Ηρακλής κατέκτησε δίκαια τη νίκη στο πρώτο φιλικό παιχνίδι της φετινής περιόδου καθώς έδειξε πιο έτοιμος και πιο πλήρης από τους γηπεδούχους , ενώ η ομάδα του ΦΑΣ η οποία έχει ξεκινήσει την προετοιμασία της εδώ και μία εβδομάδα, έδειξε ότι θα αποτελέσει την ομάδα η οποία έχει σκοπό να πρωταγωνιστήσει στο φετινό πρωτάθλημα της Α’ Ερασιτεχνικής, με αποκλειστικό στόχο την άνοδο στην Γ’ Εθνική.

Διαιτητής ο κος Καραντώνης με βοηθούς τους κ.κ Νατσιούρα, Καραγκιζόπουλο.