ΦΑΣ Νάουσα – Αστέρας Τριποτάμου 0-2. Νίκη «σταθμός» για τον τίτλο. – βίντεο – φωτο

Ίσως την πιο σημαντική εκτός έδρας νίκη μπαίνοντας στη μάχη των play off πέτυχε ο φιλόδοξος Αστέρας Τριποτάμου, θέτοντας νοκ άουτ έναν από τους βασικούς διεκδικητές του τίτλου ΦΑΣ Νάουσα.

Περιγραφή – ρεπορτάζ: Βασίλης Σιμόπουλος – Κάμερα: Γιώργης Λεωνίδας Γκιώνης

Έπειτα από ένα «άγονο» από πλευράς φάσεων πρώτο ημίχρονο, ο Αστέρας μπήκε αποφασιστικά στην επανάληψη ώστε να πάρει το προβάδισμα. Κομβικό λεπτό ήταν το 52΄ όταν ο Λάζαρος Σαλπιγκίδης νικήθηκε στο τετ α τετ από τον Ζάχο, δευτερόλεπτα όμως μετά εκμεταλλεύτηκε την ασίστ του Μετάι ανοίγοντας εύκολα το σκορ από κοντά. Στο 56΄ το απευθείας φάουλ του Προβατίδη βρήκε το δοκάρι του Ζάχου. Στο 59΄ η Νάουσα άγγιξε την ισοφάριση, όταν από φάουλ του Γκελοσάνι ο Κύρου απέκρουσε εντυπωσιακά την καρφωτή κεφαλιά του Αργυρίου. Στο 77΄ ο νεοεισελθών φορ Αντώνης Γιόνδης πέτυχε το 2-0, κλειδώνοντας ουσιαστικά τη νίκη για την ομάδα του Τάσου Χουρσουζίδη.