ΦΑΣ Νάουσα-Αγροτικός Αστέρας Πλατέος 3-3. Μοιράστηκαν τον βαθμό μέσα στον βούρκο – Βίντεο – Φώτο

Σε ένα  χορταστικό  παιχνίδι που  διεξήχθη σε ένα πολύ βαρύ αγωνιστικό χώρο ,ΦΑΣ Νάουσα και Αγροτικός Αστέρας Πλατέος αναδείχθηκαν ισόπαλοι  με 3-3.

Ρεπορτάζ: Στέλιος  Νίκας

Το σημερινό παιχνίδι κράτησε σε  αγωνία τους φιλάθλους μέχρι το τέλος , καθώς είχε, ανατροπή του σκορ πολλά γκολ, πέναλτι, δοκάρια, αποβολή και πολύ καλό θέαμα παρά τις δύσκολες συνθήκες διεξαγωγής του. Κώστας Ντέλλας και Άγγελος Καραντουλαμάς ήταν οι πρωταγωνιστές του σημερινού παιχνιδιού, καθώς με την ποιότητα  και την εκτελεστική δεινότητα που τους διακρίνει καθόρισαν το αποτέλεσμα του σημερινού παιχνιδιού. Στα του παιχνιδιού τώρα οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά  στο παιχνίδι και μόλις στο 35’’ ο Σοφιανίδης είχε δοκάρι, ενώ ο ίδιος ποδοσφαιριστής διπλασίασε τα δοκάρια  του στο 11’ και ενώ  η Νάουσα είχε ανοίξει το σκορ από το 6’.

Στο λεπτό αυτό  ο Σοφιανίδης με μία μακρινή μπαλιά επιχείρησε  να βρει τον Ντέλλα, ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων Preci  βγήκε έξω από την μεγάλη περιοχή επιχείρησε  να διώξει την μπάλα με κεφαλιά, αυτή χτύπησε στο σώμα του Μοσχόπουλου και στην συνέχεια κατέληξε στα δίχτυα ανοίγοντας το σκορ για τους γηπεδούχους. Πέντε λεπτά αργότερα ο Μοσχόπουλος πήρε το αίμα του πίσω όταν μόνος μέσα στην μεγάλη περιοχή πλάσαρε εύστοχα τον Ζάχο φέρνοντας το παιχνίδι στα ίσια.

Στο 19’ ο Καραντουλαμάς    μόνος του μέσα στη μεγάλη περιοχή το σουτ όμως που επιχείρησε  απέκρουσε ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων. Στο 22’ ο Μαντώς σε τετ α τετ έστειλε την μπάλα άουτ. Στο 30’ ο Μοσχόπουλος κέρδισε πέναλτι μέσα στην περιοχή όταν τον ανέτρεψε ο Ζάχος, την εκτέλεση του οποίου ανέλαβε ο ίδιος στέλνοντας την μπάλα άουτ από το δεξί κάθετο δοκάρι του τερματοφύλακα των γηπεδούχων. Στο 38’ και στο 39’ Λούρης και Γατουρτζίδης  δεν βρήκαν στόχο , καθώς το σουτ του πρώτου απέκρουσε ο Preci ,ενώ ο δεύτερος δεν βρήκε στόχο στέλνοντας την μπάλα λίγο άουτ από το δεξί κάθετο δοκάρι του τερματοφύλακα  των φιλοξενουμένων. Στις καθυστερήσεις ο Καραντουλαμάς με σουτ  διαμόρφωσε τον δείκτη του σκορ σε 1-2 για τους φιλοξενούμενους εκμεταλλευόμενος σέντρα του Βαχανελίδη και ο διαιτητής με την σέντρα σφύριξε τη λήξη του ημιχρόνου

Σκορ ημιχρόνου 1-2

Στην επανάληψη στην πρώτη καλή φάση που δημιουργήθηκε στο παιχνίδι ο Ντέλλας με αριστερό πλασέ  ύστερα από σέντρα του Γιαμαλίδη  έφερε το παιχνίδι στα ίσια, διαμορφώνονται τον δείκτη του σκορ σε 2-2. Στο 68’ ήρθε η απάντηση από τον Άγγελο Καραντουλαμά, που με δεξί σουτ έκανε το 2-3 δίνοντας ξανά προβάδισμα στους φιλοξενούμενους. Ο μόνιμος σκόρερ των γηπεδούχων Κώστας Ντέλλας δεν είχε πει ακόμα την τελευταία του λέξη ,καθώς στο 76’  σε μία σύγχυση που δημιουργήθηκε μέσα στην περιοχή των φιλοξενούμενων με σουτ έκανε το 3-3 το οποίο ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης. Στο 90’  ο διαιτητής Παπαδάκης απέβαλε με δεύτερη κίτρινη κάρτα τον Πέτκο. Επόμενο παιχνίδι για τον ΦΑΣ η εκτός έδρας αναμέτρηση με το Μακροχώρι, ενώ ο Αγροτικός Αστέρας Πλατέος υποδέχεται τον Αστέρα Τριποτάμου.

Διαιτητής ο κος Παπαδάκης με βοηθούς τους κ.κ Μπέκα, Γκόγκα

ΦΑΣ Νάουσα

Ζάχος, Πίτος, Σαρακατσιάνος, Πανάγος (60’ Κωστογλίδης),  Κερμανίδης, Περηφανόπουλος, Λούρης (46’ Παντζαρτζίδης), Γατουρτζίδης (46’ Γιαμαλίδης), Ντέλλας,  Σοφιανίδης (69’ Μπιγκάνος),  Μαντώς.

Αγροτικός Αστέρας Πλατέος

Preci, Βαχανελίδης,  Preci Aur., Ιορδανόπουλος, Καραντουλαμάς, Καραούσογλου, Παναπακίδης, Βούλγαρης (85’ Ελευθεριάδης), Πέτκος, Κίρτσογλου (90’ Ρετζέπης),  Μοσχόπουλος.

NAOY PLAT 1 NAOY PLAT 2 NAOY PLAT 3 NAOY PLAT 4 NAOY PLAT 5 NAOY PLAT 6 NAOY PLAT 7 NAOY PLAT 8 NAOY PLAT 9 NAOY PLAT 10 NAOY PLAT 11 NAOY PLAT 12 NAOY PLAT 13 NAOY PLAT 14 NAOY PLAT 15 NAOY PLAT 16 NAOY PLAT 17 NAOY PLAT 18 NAOY PLAT 19 NAOY PLAT 20 NAOY PLAT 21 NAOY PLAT 22 NAOY PLAT 23

Προηγούμενο άρθροΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας – Μακροχώρι 2-0. Ήταν όλοι τους ..ήρωες! – βίντεο – φωτό
Επόμενο άρθροΧωριά των Χριστουγέννων στη Βόρεια Ελλάδα. Χωριά μαγικά, παραμυθένια